АДАПТУВАТИ ЗАХВОРЮВАННЯ ПІД ПАЦІЄНТА З ДІАБЕТОМ, А НЕ НАВПАКИ – РАЗОМ З ЛІКАРЕМ ЦЕ МОЖЛИВО

Ендокринологічна служба поліклініки №8 займається діагностикою та лікуванням цукрового діабету. Здійснюється індивідуальний підбір терапії кожному пацієнту з урахуванням типу діабету і тяжкості його перебігу.

Важливою складовою терапії є підбір дози інсуліну для пацієнтів, які цього потребують.

У ході прийому лікаря-ендокринолога пацієнтові надається детальна консультація з питань інсулінотерапії.

Зокрема, проводиться навчання індивідуальній інсулінотерапії, здійснюється підбір схеми, що є унікальною для кожного пацієнта. При цьому враховуються його особисті потреби, спосіб життя, уподобання в харчуванні.

Мета навчання індивідуальній інсулінотерапії полягає в адаптації захворювання під пацієнта, а не навпаки (саме цей підхід дозволяє пацієнтові жити повноцінним життям).

У ході прийому є можливість отримати відповіді на всі уточнюючі питання про індивідуальну мету терапії. Спеціаліст докладно інформує пацієнтів про сучасні препарати інсуліну.

З метою поліпшення якості життя пацієнтів з діабетом лікарем-ендокринологом розробляється рекомендований індивідуальний режим харчування.

На прийомі у лікаря пацієнти отримають консультацію по застосуванню інсулінової помпи і систем безперервного моніторингу глюкози – сучасних приладів для лікування діабету препаратами інсуліну, що полегшують життя тим, хто має це захворювання.

Пацієнтам доводиться алгоритм їхніх дій у разі виникнення такого грізного ускладнення діабету, як гіпоглікемія, а саме: як її розпізнати та надати самодопомогу.

З урахуванням несприятливої ​​епідеміологічної ситуації і поширення коронавірусної інфекції особлива увага приділяється рекомендаціям про те, як проводити профілактику COVID 19 людям з діагнозом цукровий діабет.

Щоб зробити консультації більш доступними, крім прийомів фахівців в поліклініці використовується дистанційний режим консультування та контролю за результатами лікування.

Довідково: Діабет – це хронічне захворювання, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати вироблений їм інсулін – гормон, що регулює рівень вмісту цукру в крові.

Загальним результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія або підвищений рівень вмісту цукру в крові, що з часом призводить до серйозного пошкодження багатьох систем організму, в першу чергу нервів і кровоносних судин.

Діабет 2-го типу (інсулінозалежний або діабет дорослих) розвивається внаслідок неефективного використання інсуліну організмом. Більшість людей з діабетом страждають діабетом 2-го типу. В основному він виникає на тлі надлишкової маси тіла і недостатньої фізичної активністі.

При діабеті 1-го типу (інсулінозалежний, юнацький або дитячий), для якого характерне недостатнє вироблення інсуліну, потрібно щоденне введення інсуліну.

Олена ХРИСТЕНКО, лікар-ендокринолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР

На знімку: О.В. Христенко

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222