Ампліпульстерапія – фізіотерапевтичний метод для лікувально-профілактичних та реабілітаційних цілей

У арсеналі фізіотерапевтичних процедур, які надаються у відділенні відновного лікування КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” серед інших методів електротерапії представлена ампліпульстерапія. Детальніше – в публікації, підготовленій старшою медичною сестрою відділення Валерією Гутой.

Ампліпульстерапія – один з методів електротерапії, заснований на використанні з лікувально-профілактичними і реабілітаційними цілями синусоїдальних модульованих струмів.

Цей метод введений у лікувальну практику професором В. Г. Ясногородським, який спільно з інженером М. А. Равичем у 1963 році розробив апарат для лікування синусоїдальними модульованими струмами (СМТ) “Ампліпульс”.

Завдяки активному впливу СМТ на різні процеси і системи організму ампліпульстерапія супроводжується рядом важливих для медичної практики лікувальних ефектів.

Серед них передусім слід назвати нейростимулюючий, анальгетичний, судинорозширювальний і трофічний.  Крім того ампліпульстерапія активізує судинноруховий центр, знімає спазм судин і збільшує артеріальний приплив та венозний відтік крові, збільшує доставку поживних речовин до уражених тканин і органів, сприяє їх засвоєнню. Вона активує процеси метаболізму в тканинах і сприяє розсмоктуванню інфільтратів, зменшенню набряків, посиленню репаративних процесів.

СМТ викликають ритмічне скорочення міофібрил, м’язових груп гладкої і поперечно-смугастої мускулатури; підвищують тонус кишковика, жовчовивідних шляхів, сечоводу і сечового міхура; покращують функцію зовнішнього дихання і дренажну функцію, знімають бронхоспазм, збільшують вентиляцію легенів; стимулюють секреторну функцію підшлункової залози, надниркових залоз, шлунку, активують обмінні процеси в печінці.

Ампліпульстерапію проводять в положенні хворого лежачи, рідше – сидячи (залежно від локалізації дії).

Нагадуємо, що відділення відновного лікування поліклініки №8 знаходиться на 6-му поверсі. Процедури в ньому відпускаються при наявності направлення лікаря.

Теги: , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222