Анатомія хвороби: вегетосудинна дистонія

Медичний термін вегетосудинна дистонія (ВСД) відомий багатьом пацієнтам, при цьому далеко не всі інформовані про його зміст. Це можна легко виправити, ознайомившись з інформацією завідувачкий 2-м терапевтичним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”, лікаря-терапевта вищої кваліфікаційної категорії Ніни Струкової.

Вегетосудинна дистонія (ВСД) – назва комплексу симптомів, що характеризують вегетативну дисфункцію серцево-судинної системи. Вегето-судинна дистонія не є, власне, самостійним захворюванням. Під цим діагнозом можуть приховуватися захворювання ендокринної системи, центральної нервової системи (ЦНС), порушення кровообігу, враження серця, стреси і навіть психічні розлади. Сучасніші назви вегето-судинної дистонії  соматоформна вегетативна дисфункція (СВД) або нейроциркулярна дистонія (НЦД).

Термін “дистонія” дослівно означає порушення тонусу судин. У основі цього захворювання лежить зміни взаємодії нервової, ендокринної і судинної систем. Вегетосудинна дистонія характерна для людей молодого віку, але її слід розцінювати як чинник ризику розвитку гіпертонії, ішемічній хворобі серця та інших судинних проблем у старшому віці.

Причини ВСД різноманітні:

  • спадкова гіперзбудливість нервової системи;
  • порушення режиму харчування, сну і відпочинку;
  • недостатня фізична активність;
  • стреси та емоційні перевантаження організму;
  • наявність хронічних осередків інфекції;
  • різні ендокринні захворювання і інші проблеми, що порушують функціонування нервової системи.

Симптоми ВСД

Залежно від того, як проявляється дистонія, розрізняють наступні її види:

  • вегетососудистая дистонія за гіпотонічним типом – характеризується епізодами зниження артеріального тиску нижче 110/70 мм рт. ст., що викликає різні неприємні відчуття.
  • вегетососудистая дистонія за гіпертонічним типом – основний симптом цього типу ВСД – підвищення артеріального тиску, але не вище 139/79 мм рт. ст.
  • вегетососудиста дистонія за кардіальним (сердечному) типом – основний симптом цього виду захворювання – болі, неприємні відчуття в ділянці серця, серцебиття, перебої в його роботі безпечні для життя.

Хворих ВСД часто турбують головні болі, слабкість, перепади настрою, що примушує їх звертатися до лікаря-невропатолога, кардіолога, і часто приймати різні медикаментозні препарати. Це також знижує якість життя пацієнта і погіршує його працездатність. Наявність дистонії у молодому віці служить сигналом того, що з часом це захворювання може перерости у важкі судинні проблеми, що вимагають постійного прийому препаратів.

Якщо людина знає про наявні у нього проблеми з функціонуванням вегетативної нервової системи, то головне пам’ятати, що напад ВСД не несе загрози життя, а страх лише посилює його перебіг. При затяжному кризі необхідно терміново звертатися до лікаря. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ!

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222