Будьте пильними: спостерігається підвищення захворюваності на кір

Нині в Україні спостерігаємо черговий прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов’язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання, – застерігає лікар-інфекціоніст КУОЗ «Харківська міська поліклініка №8» Інна Андрусович.

Захворюваність на кір в Україні характеризується періодичною циклічністю. За останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Під час епідемічного підйому у 2012 році було зареєстровано близько 13 тисяч випадків кору. У міжепідемічний період захворюваність знижувалась до спорадичних і поодиноких випадків: 105 – у 2015 році та 102 випадки у 2016 році.

Аналіз випадків захворювання вияв, що з 172 хворих 61 людина не отримала жодного щеплення проти кору, ще у 16 відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент. Повністю щеплені відповідно до календаря лише 37 осіб, ще 58 – мають одне щеплення.

За оперативною інформацією з регіонів, вже у травні спостерігаємо підвищення захворюваності на кір у Одеській та Івано-франківській областях. За даними моніторингу інфекційної захворюваності у Одеській області спостерігається зростання захворюваності на кір.

Зараз період відпусток та подорожей , багато хто поїде відпочивати до моря у Одеську область , хтось у гори. Насолоджуючись відпочинком не забувайте про загрозу кору, будьте пильними!

Kir-v-Ukrayini ГП№8

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222