Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Вірусна інфекція горла: як обійти підводні рифи

Ось і осінь – та сама пора року, коли “заробити” біль у горлі дуже легко. Як тільки тепло поступається місцем вогкості і перепадам температур, умови для поширення бактерій і вірусів стають ідеальними, що викликає різні захворювання, у тому числі і біль в горлі. Рекомендації лікаря-терапевта КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” Маріани Ушакової допоможуть вибрати Вам, шановані пацієнти, правильну тактику дій при цьому захворюванні.

Вірусна інфекція – одна з основних причин появи болю в горлі. Річ у тому, що вірусна інфекція горла не піддається лікуванню антибіотиками. Як же зрозуміти, що причина хвороби горла – саме вірусна інфекція?

До вірусних захворювань, що викликають біль в горлі, відносяться грип і ГРВІ, а також кір і вітряна віспа, серед симптомів яких біль в горлі стоїть не на останньому місці. При цих захворюваннях дуже часто запальний процес поширюється на горло, проявляючись першінням та болем.

Ще одне з поширених вірусних захворювань горла – інфекційний мононукльоз, який викликається вірусом герпесу IV типу. Усі вірусні захворювання горла мають схожі риси. При вірусному зараженні біль у горлі супроводжується знесиленням, головним болем та загальною слабкістю, температура може підвищитися, але трохи. При грипі і ГРВІ людина страждає від сильної нежиті і кашлю, віспа і кір проявляються також висипом на шкірі. Мононукльоз небезпечний поширенням запального процесу на печінку і селезінку, що викликає збільшення лімфовузлів.

Вірусні інфекції горла можуть мати легку і важку течію, турбувати протягом двох днів або двох тижнів.

У кожної людини хоч раз в житті боліло горло. Вірусне захворювання горла є найпоширенішою причиною цього явища. Як правило, усі симптоми проходять через деякий час без ускладнень. Але хворобливі відчуття у верхніх дихальних шляхах можуть стати початком серйозного захворювання. Тому не можна відноситися до цього легковажно і при перших ознаках слід терміново звертатися до лікаря.

Для боротьби з вірусом організму знадобиться значна енергія. Тому не варто витрачати її. У перші два дні постільний режим обов’язковий. Намагайтеся постійно відпочивати, не виконувати важких фізичних вправ. Рекомендовано вживання великої кількісті рідини. Але не варто пити холодні, дуже гарячі або газовані напої. Вони лише подразнюють слизову оболонку. Кращий засіб – чай з додаванням лимона, меду або малини.

Дуже важливо ретельно дотримуватися рекомендацій Вашого лікаря.

 


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222