ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ПРИ СЕРДЕЧНІЙ НЕДОСТАТНОСТІ МОЖНА ІСТОТНО ПОЛІПШИТИ

Сердечна недостатність – цей стан, при якому серце  з різних причин втрачає здатність забезпечувати організм  необхідною кількістю крові. Як наслідок, органи і тканини організму отримують недостатню кількість кисню і поживних речовин, а людині стає важко виконувати звичайне фізичне навантаження.

У результаті захворювання сердечний м’яз втрачає свою працездатність і не може функціонувати повною мірою. Це призводить до утворення набряків, оскільки в організмі починає затримуватися зайва рідина. Також при сердечній недостатності відбувається порушення обмінних процесів.

Сердечна недостатність порушує кислотно-лужний баланс, внаслідок чого починає превалювати кисле середовище. Тому при сердечній недостатності необхідно приділити увагу дієті. У раціоні мають бути  такі овочі, як салат листовий, гарбуз, кабачки, цвітна капуста, буряк, картопля і огірки; ягоди і фрукти, особливо яблука і груші; молочні продукти; зелень.

Слід відмовитися від продуктів, що містять у великій кількості холестерин і пурини, не вживати м’яса молодих тваринних і наваристих бульйонів. Перш ніж готувати м’ясні блюда, м’ясо треба заздалегідь відварити. Не можна пити газовані напої та відмовитися від алкогольних напоїв. Гострі спеції і приправи повинні обмежуватися.

Рекомендується включати до раціону запечені і тушковані овочеві блюда і каші. Дуже важливо вживати рибу, оскільки вона сприяє збагаченню організму жирними кислотами. Також в раціоні мають бути кисломолочні продукти і блюда, приготовані з використанням молока низької жирності.

  При сердечній недостатності дуже важливо:

  • Кинути палити.
  • Обмежити вживання алкоголю.
  • Стежити за вагою, оскільки надлишкова вага провокує підйом артеріального тиску і навантаження на серце.
  • Протипоказане тривале вимушене фіксоване положення тіла. Треба вставати, ходити або злегка розминатися кожні 30 хвилин.

Дотримуючись цих правил і виконуючи рекомендації лікарів, пацієнти з сердечною недостатність можуть істотно поліпшити якість і тривалість життя.

Валентина Повзик, завідувач денним стаціонаром КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”

 

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222