Клімактеричний період вимагає динамічного спостереження та лікування

Менопауза проявляється по-різному. Проте не слід думати, що вам обов’язково доведеться відчути на собі відразу всі неприємні симптоми. У кожної жінки все відбуватися по різному.

Природний перехід до стану менопаузи починається у віці 45-52 років.

Зниження рівня статевих гормонів (естрогену) сприяє  розвитку метаболічних порушень у різних органах і тканинах. Міра вираженості симптомів залежить від індивідуальних  особливостей і часу перебування жінки в умовах естроген-дефіциту.

З боку серцево-судинної системи:

  • приливи жари, пітливість, прискорене серцебиття, коливання артеріального тиску.

З боку сечостатевої системи:

  • порушення менструального циклу;
  • сухість, свербіж, біль при статевому контакті, нетримання сечі.

Емоції: тривожність, плаксивість, дратівливість, безсоння.

  З боку обміну речовин :

  • підвищення ваги;
  • крихкість кісток.

Розвиваючись у процесі вікової перебудови жіночого організму, клінічні прояви клімактеричного синдрому нерідко піддаються спонтанному зворотному розвитку, у зв’язку з чим необхідність лікування в перехідному віці виникає лише у кожної 2-3 жінки з цією патологією.

Показанням  до лікування слугують важкі та середньої тяжкості прояви захворювання, а питання про лікування хворих з легкою формою  клімактеричного синдрому вирішуються зазвичай у процесі динамічного спостереження.

Велике значення надається відповідній психопрофілактичній підготовці кожної жінки до перехідного періоду з урахуванням медичних і соціально-психологічних аспектів.

Загальнозміцнююче лікування жінок з цим синдромом є частиною раціонального гінекологічного режиму, рекомендованому в літньому віці.

Передусім, рекомендується регулювання дієтичного режиму з включенням до харчового раціону сучасних вітамінних комплексів.

Також розроблені основи лікувальної фізкультури, що  позитивно впливають на механізм системи.

Вчасне звертання до лікаря та лікування клімактеричного синдрому надзвичайне важливе для збереження здоров’я і поліпшення якості життя жінок.

Тетяна Касьяненко, лікар акушер-гінеколог КУОЗ “Харківська міська поліклініка №8

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222