КНП «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА №8» ХМР: ДЕНЬ СЬОГОДНІШНІЙ

Головний лікар КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Олена Чумаченко інформує громадськість про основні напрямки діяльності медзакладу.  

З 2018 року в рамках медичної реформи за всебічної підтримки Харківської міськради, Департаменту охорони здоров’я ХМР проведені  комплексні заходи по реформуванню первинної ланки медицини, створено Центр первинної медико-санітарної допомоги. Поліклініка є учасником національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», що була ініційована МОЗ України. Усі лікарі Центру ПМД пройшли реєстрацію у електронній системі охорони здоров’я eHealth та отримали право на підписання декларацій надання первинної медичної допомоги. На кінець липня 2020 року лікарями-терапевтами підписано понад 60 тис. декларацій, ця важлива робота триває далі.

Відповідно до завдань другого етапу медичної реформи адміністрацією КНП «МП №8» ХМР забезпечене підписання договору з НСЗУ по 10 лотах, що дало змогу розширити перелік медпослуг для пацієнтів поліклініки та уникнути скорочення фізичних осіб за умов скорочення 97,5 ставок.

З 2020 року до структури медзакладу входить Консультаційно-діагностичний центр, фахівці якого надають широкий спектр медичних послуг, впроваджуючи нові методики. Серед них – гістероскопія, колоноскопія, цистоскопія, лікування в умовах відділення відновного лікування.

З 1.04.2020 року кількість обстежень за пріоритетними пакетами склала:

  • гістероскопія- 171;
  • фіброгастродуоденоскопія – 156;
  • колоноскопія – 31;
  • цистоскопія – 45;
  • маммографія – 1337.

У поліклініці функціонує новий структурний підрозділ – відділення мобільної паліативної медичної допомоги дорослим. Безоплатна кваліфікована паліативна медична допомога спрямовується на підтримку життєдіяльності пацієнтів з невиліковними захворюваннями та підтримку членів їх родин. Перший досвід роботи засвідчує затребуваність цього виду діяльності: наразі медпрацівника, які входять до складу відділення, проліковано 103 пацієнти.

На базі відділення відновного лікування  створена бригада медичної реабілітації по проведенню реабілітаційних заходів для пацієнтів, які мають захворювання неврологічного профілю та опорно-рухового апарату. У складі бригади – мультидисциплінарна команда, що об’єднує медичних працівників різних спеціальностей. За чотири місяця діяльності проведено  медичну реабілітацію 495 з профільними захворюваннями.

До послуг пацієнтів – найбільший багатопрофільний денний стаціонар, розрахований на 57 ліжок, які працюють у дві зміни, де щорічно проходять лікування близько 4 тис. пацієнтів терапевтичного, неврологічного, гінекологічного та хірургічного профілю.

У поліклініці №8 вперше  серед комунальних медустанов м. Харкова впроваджено  електронну реєстратуру (2016 рік) з онлайн-сервісами запису на прийом та виклику лікаря додому. Реалізований на базі медзакладу пілотний проект започаткував впровадження електронних сервісів у комунальних закладах Харкова.

Високий рівень комп’ютеризації робочих місць та відкритість медперсоналу до новацій, дозволяють успішно залучатися до актуальних проектів, які впроваджуються у Харкові в межах реформи міської медицини, ініційованої міським головою Г.А. Кернесом. На сьогодні відпрацьовуються проекти з онлайн-сурдоперекладу для пацієнтів з вадами слуху та сервіс онлайн-відеочату.

За даними НСЗУ поліклініка №8 – у трійці лідерів серед медзакладів України по кількості створених електронних медичних записів у електронній системі охорони здоров’я. Станом на 06.07.2020 р. їх кількість становить 187 тисяч.

По показникам діяльності КНП»МП№8» ХМР займає одне з провідних місць в рейтингу комунальних некомерційний підприємств медичної сфери м. Харкова.

ОЛЕНА ЧУМАЧЕНКО,  головний лікар КНП «МП №8» ХМР                                                       

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222