Як не допустити загострення хронічних захворювань

В осінній період істотно зростає ризик загострення хронічних хвороб, зокрема, таких як гіпертонічна хвороба, яка є чинником ризику розвитку інсультів та інших судинних уражень головного мозку. Причиною загострення можуть стати не лише погодні умови, що ускладнилися, але й поява зайвої ваги, – попереджує пацієнтів завідувачка неврологічним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” Вікторія Хромова.

Поява зайвої ваги, яка нерідко відзначається з настанням холодів, створює додаткове навантаження на організм і його внутрішні органи, що може стати причиною поганого самопочуття та загострення  судинних захворювань.

Тому  одна з рекомендацій  на період міжсезоння – взяти за правило проведення регулярних зважувань і виміру своїх параметрів, а за необхідності – корекція свого раціону. При цьому не варто “сидіти” на жорстких дієтах або мучити себе голодуванням, набагато раціональшіще забезпечити оптимальну вагу за рахунок переходу на правильне харчування і відмови від шкідливих продуктів. Зокрема, звести до мінімуму смажену їжу, будь-які маринади, солоні та копчені продукти, майонези, кетчупи, газовану воду.

Варто пам’ятати, що позитивно позначаються на здоров’я піші прогулянки, ходьба у швидкому темпі, яка відмінно тонізує м’язи і зміцнює серце (до того ж, вона позитивно впливає на метаболізм і  сприяє позбавленню від небажаних кілограмів).

“Рекомендую займатися ходьбою, плаванням, їздою на велосипеді, а також неспішним бігом  підтюпцем, робити ранкову гімнастику, – зазначає Вікторія Хромова, – усе це дуже корисно у будь-яку пору року, а особливо доречно у міжсезоння”.

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222