ЛІКАР-ОНКОЛОГ ЗАСТЕРІГАЄ

Зважаючи на суттєве поширення онкологічних захворювань, лікарі-онкологи вважають за доцільне доносити до широкого загалу інформацію про симптоми раку, що можуть проявляти себе на його ранніх стадіях.

Як відомо, незважаючи на довготривале вивчення науковцями всіх аспектів раку, наразі у світі немає лікарських препаратів, які б слугували надійним інструментом у боротьбі медиків з цією загрозливою хворобою. Тому такого важливого значення набуває вчасне виялення онкології  та невідкладне проведення лікувальних заходів.

Про безсимптомність перебігу онкологічних захворювань на ранніх етапах знають практично всі, хто турбується про здоров’я.  Тому уважне ставлення до появи певних симптомів у себе та своїх близьких має стати правилом. У разі їх виявлення необхідно обов’язкового порадитися з фахівцем та за необхідно пройти додаткове обстеження.

Що має насторожити та стати приводом до відвідування лікаря? Наводимо рекомендації Американської асоціація раку, які можуть слугувати орієнтиром у цьому важливому питанні.

Незрозуміла втрата ваги. Якщо ви втратили понад 4 кілограми, але об’єктивних причин для цього немає.

Найчастіше схуднення викликають такі типи онкології як рак підшлункової залози, рак легенів та стравоходу.

Лихоманка. Це дуже розповсюджений симптом раку, але найчастіше він з’являється, коли рак вже почав розповсюджуватись організмом.

На якомусь етапі захворювання всі люди з онкологією можуть зазнати лихоманки, особливо, якщо лікування раку впливає на роботу імунної системи.

Лихоманка може бути ранньою ознакою лейкемії або лімфоми.

Втома. Сильна втома, яка не минає після відпочинку – це одна з ранніх ознак раку.

Це часто відбувається під час лейкемії. Але буває і при таких видах як колоректальний або рак шлунку, коли непомітно для людини організм може втрачати певну кількість крові.

Біль. Найчастіше, біль – це ознака того, що рак вже розповсюдився на інші органи. Але біль може бути й ранньою ознакою раку кісток або яєчок.

Головний біль, який не полегшують медикаменти, – може вказувати на пухлину мозку.

Біль у спині може вказувати на рак яєчників, підшлункової або кишківника. Також, Національна служба здоров’я Великобританії стверджує, що здуття живота є одним з ключових симптомів раку яєчників.

Зміни у стані шкіри. До таких змін призводить не лише рак шкіри, але й інші типи раку. На що варто звернути увагу:

  • потемніння шкіри;
  • жовтий колір шкіри та очей;
  • почервоніння;
  • свербіж;
  • збільшення росту волосся.

Порушення роботи кишківника та сечового міхура. Тривалі запори, діарея, кров в калі тощо – це привід терміново звернутись до лікаря.

Біль під час сечовипускання, часті позиви до сечовипускання та кров в сечі можуть вказувати на рак простати.

Виразки, що не загоюються. Рак шкіри може проявлятись у вигляді виразок, що кровоточать.

Тривалі виразки в роті теж можуть вказувати на рак ротової порожнини.

Білі плями у роті або на язиці. Ці плями можуть бути лейкоплакією – передраковим станом ротової порожнини, який часто виникає у курців.

Без належного лікування він може перетворитись на рак.

Чіткої градації, коли і при яких видах раку виникають певні симптоми немає. Будь-яка незрозуміла та стійка втома, втрата життєвих сил без очевидних на це прични – привід звернутись до лікаря.

 Михайло Бабічев, лікар-онколог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР

Теги: , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222