МЕДОГЛЯДИ – ВАЖЛИВИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я

Медогляд – це комплекс аналізів і досліджень, які дозволяють визначити стан здоров’я людини, наявність або відсутність хвороб і ускладнень. Детальніше про них – в публікації завідувачки відділенням профілактики КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №8», лікаря-терапевта вищої категорії Нателли Шаданії.

Періодичні медогляди, як правило, виявляють хвороби на ранніх стадіях, які не принесли збитку здоров’ю. Медогляд потрібний для того, щоб:

– виявити патології і ознаки захворювань;

– виявити профзахворювання, які виникають в процесі трудової діяльності;

– провести профілактику захворювань, до яких схильний пацієнт.

Існує декілька типів медоглядів працівників :

Попередні

Їх мета – з’ясувати, чи дозволяє стан здоров’я кандидата виконувати ту або іншу роботу. Для деяких категорій працівників такі огляди обов’язкові. Наприклад, медогляд при вступі на роботу повинні проходити: люди, чия професійна діяльність пов’язана з управлінням складними механізмами і пристроями (кранівники, електрики); люди, які працюють в небезпечних умовах (промислові альпіністи, моряки, працівники нафтової і газової промисловості); люди, що управляють транспортними засобами (водії, пілоти); працівники харчової промисловості; працівники дитячих і медичних установ і інші.

Періодичні

Проводяться для того, щоб виявити на ранніх термінах захворювання, які можуть бути небезпечні для оточення або роблять людину непридатною для виконання певного типу робіт, відстежити динаміку зміни здоров’я, а також для того, щоб виявити можливі професійні захворювання і звести до мінімуму шкоду, заподіяну здоров’ю і самопочуттю працівника. Співробітники повинні проходити медогляд щорічно.

Позачергові

Проводяться у особливих випадках – на прохання самих співробітників, при виявленні професійних захворювань під час останнього планового медогляду, у випадках, якщо у когось в колективі виявлено небезпечне інфекційне захворювання.

Кожній людині треба раз на рік проходити плановий медогляд. Як показує статистика, люди найчастіше звертаються до лікаря в крайніх випадках, коли хвороба вже прогресує. Але ж можна запобігти розвитку захворювання,  для цього треба своєчасно та регулярно проходити медогляд і здавати  аналізи, тим самим зберігаючи своє здоров’я.

Теги: , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222