МОБИЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ ТА ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЙ

Щодня людина витрачає на користування мобільним телефоном близько  п’яти годин. Для багатьох ці пристрої стали продовженням рук. Але якщо руки ми миємо з милом по кілька разів на день, то з гаджетами цього не робимо. Помили руки, і знову беремо брудний телефон із купою мікробів і бактерій.

Які мікроби й бактерії переносять гаджети

Звичайний мобільний телефон набагато брудніший, ніж здається. Учені-дослідники порівнювали мікрофлору мобільних телефонів та унітазів і виявили, що на поверхні мобільних телефонів у десять разів більше бактерій, ніж на більшості сидінь унітазів. Переважно ці бактерії безпечні, утім серед них можуть бути й патогени.

На поверхні смартфона після користування залишаються сліди від пальців, волога, жир і піт зі скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду тощо. Усе це – джерело мікробного забруднення і сприятливе середовище для розмноження бактерій. До того ж смартфони часто нагріваються і завдяки цьому підтримують сприятливу температуру для життя мікроорганізмів.

Якщо ви гадаєте, що проблема лише у великих екранах смартфонів, то помиляється. Ситуація з кнопковими телефонами ще гірша – вони мають щілини, у яких «ховаються» бактерії.

Володарі телефонів рідко припускають, що причина їхньої хвороби – брудний гаджет. Мобільні телефони часто переносять різноманітні типи  вірусів (зокрема, збудника респіраторних інфекцій та грипу). На поверхні телефонів можуть бути й патогенні грибки, хвороботворні мікроорганізми, віруси, що призводять до респіраторних інфекцій, грипу, акне, еритеми, хронічних дерматитів та інших захворювань.

Як запобігти  забрудненню мобільних телефонів

  1. Ретельно мийте руки кілька разів на день, у тому числі після користування телефоном.
  2. Очищуйте свій телефон. Протирайте його м’якою тканиною з мікрофібри – це дає змогу знищити більшість бактерій. Для ліпшого очищення протирайте телефон тканиною, змоченою водно-спиртовим розчином.

Як знезаражувати мобільні телефони

Аби щодня знезаражувати мобільний телефон, можна використовувати вологі серветки. Однак вони не мають дезінфекційних властивостей, тому ліпше очищувати гаджети спиртовмісними дезінфектантами у вигляді спрею. Користуйтесь ними обережно, аби вода не зашкодила вашому пристрою.

Матеріал підготувала головна медична сестра КНП «Міська поліклініка №11» ХМР Любов Декань , джерело: журнал «Головна медична сестра»

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222