НЕПРИТОМНІСТЬ. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ВТРАТІ СВІДОМОСТІ

Багатьом людям хоч раз у житті доводилося бувати в стані короткочасної втрати свідомості. Цей стан називається непритомністю. Основною причиною його настання є швидке звуження просвіту в кровоносних судинах, що призводить до порушення кровообігу головного мозку.

Непритомність, перша допомога при якій повинна надаватися негайно, є короткочасним станом, який необхідно відрізняти від інших невідкладних станів організму людини.

Для цього треба знати її ознаки, основними з яких є : • різка слабкість, • біг “мушок” перед очима, • дзвін у вухах, • поява холодного поту, нудота, • рідке, поверхневе дихання, • оніміння рук і ніг.

При цьому шкірні покриви різко бліднуть, пульс стає слабким, тому і погано промацується. У більшості випадків непритомність, перша допомога при якій має свої особливості, виникає у ослаблених людей, які в недалекому минулому перенесли інфекційне або інше захворювання. У окремих випадках цей стан може бути лише симптомом складного гострого порушення роботи серця. При такому стані, як непритомність, необхідна допомога має бути надана відразу ж.

Якщо людина знаходиться у свідомості і говорить: “Втрачаю свідомість!», її необхідно посадити, нахиливши голову вперед для збільшення припливу крові до мозку. В результаті цих дій у мозок разом з кров’ю поступить більше кисню. У випадку якщо пацієнт знаходиться без свідомості, необхідно його укласти на спину так, щоб ноги виявилися підведеними і знаходилися на рівні вище за голову. Далі послабляють ремінь і комір, окропляють водою. Якщо в приміщенні задушливо, обов’язково відкрийте вікно.

Для того, щоб привести людину в свідомість і вивести з такого стану, як непритомність, перша допомога може бути надана таким чином. Досить піднести шматочок вати, змоченої в нашатирному спирті, до носа. У випадку якщо після проведених заходів людина не опритомніла, терміново викликайте швидку допомогу. Частенько непритомність є наслідком сильного переляку, хвилювання, больового синдрому. У окремих людей з’являється страх крові, що веде до втрати свідомості.

З вищезгаданого виходить, що надання допомоги при непритомності може здійснити будь-яка людина, навіть без медпідготовки. Довга відсутність свідомості може привести до безповоротних процесів у головному мозку.

Щоб запобігти появі непритомності в жарку погоду, необхідно дотримуватися наступних правил: • Носіть легкий дихаючий одяг, переважно з натуральних тканин. Не забувайте надівати головні убори, знаходячись довгий час на сонці. • Прагніть якомога частіше провітрювати приміщення. Це сприяє пониженню концентрації вуглекислого газу в закритому приміщенні. Дотримання перерахованих правил виключить появу такого стану, як непритомність, перша допомога при якому описана вище.

Якщо ж непритомність виникає з певною періодичністю – це привід для того, щоб звернутися до лікаря, оскільки в даному випадку непритомність є лише симптомом одного із складних захворювань.

Вікторія Хромова, завідувач неврологичеким відділенням КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №8»

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222