НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПАЦІЄНТАМ З ЧУЖОРІДНИМ ТІЛОМ В ОЦІ

З відчуттям чужорідного тіла в оці стикався практично кожен з нас. Смітинки, піщинки, вії, ворсинки тканини, потрапляючи в оболонку ока, викликають роздратування та біль. Подібні перешкоди, як правило, усуваються самостійно: завдяки посиленому морганню, сльозовідведенню та іншим захисним рефлексам рогівки сторонні фрагменти вимиваються з ока. Але бувають випадки, коли виникає потреба у наданні медичної допомоги.

Чужорідні тіла можуть потрапляти в різні відділи  апарату ока, очного яблука і очної ямки. Залежно від місця впровадження розрізняють:

  • чужорідні тіла повік;
  • слизової оболонки;
  • рогівки;
  • очного яблука та очної ямки.

Найчастіше зустрічаються чужорідні тіла кон’юнктиви, рогівки і внутрішньоочні чужорідні тіла.

Але далеко не в кожній ситуації можна обійтися без допомоги фахівця. При роботі на деяких виробництвах в око можуть потрапити металеві або дерев’яні стружки, хімічні реактиви, здатні завдати величезної шкоди органу зору.

Ніколи не намагайтеся самі видаляти з ока наступні предмети:

  • частку, що впровадилася в очне яблуко;
  • металеву стружку;
  • частинку, розташовану в області райдужки.

У усіх цих випадках закрийте обидва ока, як рекомендовано при пораненні ока або повік, і звертайтеся за медичною допомогою.

Для виявлення чужорідних тіл різної локалізації фахівцем може використовуватися зовнішній огляд очей, біомікроскопія, офтальмоскопія тощо.

Чужорідні тіла, які проникають у тканини, не можна видаляти самостійно. При сильному болі можна прийняти знеболюючі лікарські препарати, які Вам призначить лікар-офтальмолог. Видалення чужорідного тіла і подальше лікування проводить лікар-офтальмолог.

Самостійне видалення чужорідного тіла практично не можливе.

У КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” надання допомоги пацієнтам з чужорідним тілом у оці проводиться висококваліфікованими лікарями-офтальмологами. У поліклініці в наявності необхідне устаткування для швидкого і ефективного вирішення проблем, що виникають при попаданні чужорідного тіла в око.

Вчасне звернення до професіоналів дозволить Вам уникнути розвитку серйозних ускладнень і зберегти зір. Не зволікаєте! Звертайтеся за допомогою до фахівців!

Детальнішу інформацію про лікарів-офтальмологів  та графіки їх прийому дивіться на сайті поліклініки.

Ніна Солодовнікова, лікар-офтальмолог вищої кваліфікації КУОЗ “Харківська міська поліклініка №8”

 

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222