ГРВІ проявляють підступність у міжсезоння

Гострі респіраторні вірусні інфекції в осінню пору – одне з найбільш поширених захворювань. Саме про них веде мову у своїй публікації завідувачка I терапевтичним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” Людмила Стоборєва.

ГРВІ – це гострі респіраторні вірусні інфекції, які передаються повітряно-краплинним шляхом (раніше їх називали ОРЗ – гострі респіраторні захворювання). До цієї групи захворювань відносяться грип, парагрип, аденовірусна, ріновірусна та інші інфекції.

З більшою вірогідністю можна захворіти у міжсезоння (осінь, весна) або взимку. У цей період організм, як правило, ослаблений нестачею вітамінів і сонячного світла та вогкою холодною погодою, що негативно позначається на імунітеті.

Для профілактики подібних захворювань треба уникати переохолоджень, їсти овочі та фрукти, багаті вітамінами, у період епідемій користуватися засобами профілактики зараження. Коли насувається епідемія грипу, рекомендується пройти вакцинацію.

Надійно захиститися від грипу можна за умови використання специфічних (противірусних вакцин) і неспецифічних засобів захисту. Сучасні лікарські препарати дозволяють значно підвищити рівень захисних сил організму і утворити бар’єр на шляху проникнення вірусу.

При захворюванні на ГРВІ необхідно враховувати декілька простих правил:

  1. Питво – тільки тепле, не гаряче.
  2. Свіже повітря – не забувайте провітрювати кімнату.
  3. Збивати можна тільки високу температуру (вище 38-38,5 градусів).
  4. Вітамін С – надійний помічник організму.

І найголовніше – будьте уважні до себе, піклуйтеся про своє здоров’я! При перших ознаках захворювання обов’язково звертайтеся до свого дільничного терапевта.

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222