ОРЗ: основні ознаки захворювання

ОРЗ (гострі респіраторні захворювання) – найбільш поширені хвороби. Багато людей можуть переносити простудні захворювання кілька разів на рік. Хтось дуже часто, а хтось – рідше, залежно від рівня  імунітету. Деякі люди переносять простуду на ногах і в легкій формі, а ось інші можуть бути з високою температурою.

Основні ознаки захворювання ОРЗ :

Хворе горло. Першіння, біль при ковтанні, сухий кашель – реальні симптоми ОРЗ.  Для поліпшення стану глотки застосовують полоскання, інгаляції, розтирання. Також для швидкого усунення неприємних відчуттів у горлі застосовуються ліки (дуже важливо, щоб вони були призначені  лікарем,  оскільки самолікування завжди має погані наслідками для здоров’я).

Кашель. Друге завдання – перетворити неприємний сухий кашель на вологий, який ще називають продуктивним. Продуктивний кашель легше переноситься і приносить користь організму, позбавляючи бронхи від мокроти.

Нежить. Із закладеним і не дихаючим носом легко справляються різні краплі і спреї для носа (їх теж повинен призначити лікар).

  Декілька простих правил, які слід прийняти до уваги при ОРЗ, :

  • Питво – тільки тепле, не гаряче.
  • Свіже повітря – не забувайте провітрювати кімнату.
  • Збивати можна тільки високу температуру, вище 38-38,5 градусів.
  • Вітамін С – надійний помічник в боротьбі з ОРЗ.

І найголовніше – будьте уважні до себе, піклуйтеся про своє здоров’я! При перших ознаках захворювання обов’язково звертайтеся до свого дільничного терапевта.

Людмила Стоборєва, завідуюча терапевтичним відділенням №1 КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”

Теги: , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222