ТРИВАЄ РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ “ДОСТУПНІ ЛІКИ”

Більше року в Україні реалізується  програма по реімбурсації – повному або частковому відшкодуванню вартості лікарських препаратів. Фахівці КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” весь цей час проводять активну роботу з пацієнтами, що потребують регулярного прийому ліків в цілях лікування і профілактики серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу, з метою надання їм рецептів на отримання необхідних ліків.

За повідомленням заступника головного лікаря по медичній частині поліклініки №8 Олександри Іговської на поточний 2018 року сума коштів, запланованих медустанові з держбюджету на ці цілі, склала 2 млн. 91 тис. 653 грн.,  в тому числі на п’ять місяців (січень – травень 2018 року) – 1 млн 242 тис. 504 грн. На кінець травня місяця  сума, виділена на 5 місяців, повністю використана. Близько 96 відсотків коштів перераховано через казначейські рахунки аптечним установам, що беруть участь в урядовій програмі.

З початку року близько 7 тис. пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, що звернулися на прийом, виписано більше 24 тис. рецептів, середня вартість компенсованих засобів 40-45 грн. на один рецепт. Показники по хворих цукровим діабетом ІІ типу наступні: звернулися трохи більше 2 тис. пацієнтів, кількість рецептів – більше 2,5 тис., середня сума компенсації 55-57 грн. Близько 500 пацієнтів з бронхіальною астмою отримали 630 рецептів, середня вартість компенсованих засобів склала 340-346 грн.

Виписку рецептів пацієнтам з названими захворюваннями здійснюють усі лікарі-терапевти, ендокринологи, кардіологи і лікар-пульмонолог.  В середньому одному пацієнтові виписується від 2 до 5 рецептів залежно від діагнозу і ступеня складності захворювання.

Для зручності пацієнтів поліклінікою №8 заключені договори з аптечними установами, які мають зручне розташування в районі їх проживання. Наразі 9 аптек працюють з рецептами, виписаними по реімбурсації.

Діяльність медустанови по виконанню урядової програми “Доступні ліки” здійснюється на підставі нормативних документів, зокрема,  наказу МОЗ України №111 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року” і наказу МОЗ України від 05.02.2018 № 177 “Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року”.

Адміністрація КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” нагадує пацієнтам, які мають захворювання серцево-судинної системи, діабет II типу, бронхіальну астму, про необхідність регулярного відвідування лікарських прийомів фахівців і систематичного лікування, що включає застосування відповідних діагнозу лікарських препаратів. З метою економії сімейного бюджету використовуйте діючий механізм відшкодування вартості ліків, запроваджений в країні.

Детальну інформацію про перелік лікарських препаратів,  форму їх випуску, роздрібні ціни, суми доплат, інші відомості можна переглянути за посиланням

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222