ПРОТИСТОЇМО МЕТЕОЧУТЛИВОСТІ ЗІ ЗНАННЯМ СПРАВИ

Потужна магнітна буря, очікувана 1 вересня 2019 року, може стати причиною погіршення самопочуття. Щоб належним чином убезпечити себе, прислухайтеся до рекомендацій фахівця. Публікація, підготовлена ​​лікарем-терапевтом Вікторією Перхун, містить багато практичних рекомендацій, якими можуть скористатися пацієнти, схильні до дії метеорологічних умов.

Метеочутливість – це реакція організму на вплив метеорологічних (погодних) чинників або підвищена чутливість до коливань погоди внаслідок ослаблення механізмів адаптації, імунітету або хронічних захворювань. Захворювання серцево-судинної і нервової систем найчастіше супроводжуються появою метеочутливості.

Метеочутливість досить широко поширена і виникає при будь-яких, але частіше незвичних для даної людини кліматичних умовах. Погоду «відчуває» близько третини жителів помірних широт. Особливістю цих реакцій є те, що вони виникають у значної кількості людей синхронно зі зміною метеорологічних умов або дещо випереджуючи їх.

Форми прояви різні – суть однаприем врача.

Метеочутливість частіше відзначається у людей, які мало бувають на свіжому повітрі, зайнятих сидячою, розумовою працею, які не займаються фізкультурою. Саме у них звужені зони так званого мікрокліматичного комфорту.

Для здорової людини метеорологічні коливання, як правило, не є небезпечними. Проте у людей, які не відчувають погоду, реакції на неї все ж виявляються, хоча часом і не усвідомлюються. Їх необхідно враховувати, наприклад,  водіям транспорту. При різкій зміні метеоумов їм стає важче концентрувати увагу. Звідси може зростати число нещасних випадків.

У результаті хвороб (грипу, ангіни, запалення легенів, захворювань суглобів тощо) або перевтоми опірність і резерви організму знижуються. Саме тому метеочутливість відзначається у 35-70% хворих на різні недуги. Так погоду відчуває кожна друга людина з хворобами серцево-судинної системи.

Як зменшити метеочутливість, метеозалежність

Якщо мова йде про хронічні хвороб, то в першу чергу – лікувати основне захворювання і вдаватися до лікарської профілактики у випадках несприятливих прогнозів погоди. Дуже корисні лікувальна фізкультура, загартовування повітряними і сонячними ваннами, регулярний відпочинок на природі. Добре допомагають електросон за спеціальною методикою, контрастні та сухі вуглекислі ванни.

Ефективні хвойні ванни, які легко приготувати з хвойного екстракту в домашніх умовах. Їх тривалість – 10-15 хвилин, температура води – 35-37 градусів, курс лікування – 12-15 процедур.

Важко переоцінити також значення здорового способу життя, відмова від такого фактора ризику, як куріння. Все це сприяє кращій адаптації організму до мінливих кліматичних умов.

Людям, які не мають хронічних захворювань, але реагують на зміни погодних умов, також буде корисним використовувати деякі рекомендації.

Так, при реакціях спастичного типу добре допомагає так звана «відволікаюча терапія» – гарячі ванни для ніг, контрастний душ, гімнастика. Це досить дієві заходи.

Людям, чия метеочутливість починається при наближенні циклонів з різким потеплінням, можна рекомендувати фізичні вправи, що сприяють насиченню організму киснем: ходьбу, біг, лижі, дихальну гімнастику, холодні обтирання.

Людям зі зниженим артеріальним тиском можуть допомогти також полівітаміни, настої стимулюючих трав – лимонника, елеутерококу і ін., А також міцно заварений чай.

Аутотренінг як засіб підняття настрою

Заняття аутотренінгом навряд чи допоможуть в подібних ситуаціях, оскільки людський організм стикається з реальними діями температури і вологості повітря, вмісту кисню, електромагнітних коливання і т. і. Боротися з ними самонавіюванням – справа вельми сумнівне. Але аутотренінг може допомогти підняти настрій у похмуру погоду. А це вже немало.

Дієта як профілактика метеочутливості

Прийнятна для профілактики метеочутливості і дієта. Клімат, рух і харчування – три основні чинники, від яких залежить здоров’я людини. Тут рекомендації такі. Коли йде тепловий фронт і кисневий режим повітря погіршується, бажано не переїдати, щоб не навантажувати свій організм. Намагайтеся вживати продукти, що містять аскорбінову кислоту, кальцій, калій, залізо: рибу, молоко, фрукти.

Людям з підвищеним артеріальним тиском під час різких перепадів погоди потрібно обмежити вживання солі та рідини.

Повністю зняти метеочутливість вдається не завжди, але значно полегшити реакції можна.

Планова профілактика

Якщо Ви страждаєте від метеочутливості, треба як слід обстежитися, тому що під метеочутливістю може ховатися початок серцево-судинних або неврологічних захворювань. Значить, треба проконсультуватися у кардіолога та невропатолога і при необхідності пролікуватися.

При метеочутливості бажано в теплу пору року спланувати поїздку в іншу кліматичну зону. Допомагає загартовування повітряними ваннами, купаннямув морі, сонце, рухові навантаження.

Корисно грязелікування. Треба хоча б на час ліквідувати кисневу і ультрафіолетову недостатність. Корисно загартовування гіпертермією в сауні, контрастні водні процедури. Але при серйозних хронічних захворюваннях варто попередньо проконсультуватися з приводу загартовування з Вашим лікарем. І в будь-якому випадку все це треба робити розумно – обережно, поступово.

Сезонна профілактика

Її проводять в кінці вересня і в лютому. Приймають адаптогени типу женьшеня, аралії, лимонника. Тільки треба враховувати, що препарати цих рослин можуть викликати підвищення артеріального тиску і серцебиття. Треба збільшувати фізичні навантаження, хоча б у вигляді тривалих прогулянок. Допомагають і контрастні душі та курси масажу.

Термінова профілактика

При  зміні погоди і магнітних бурях рекомендується:

  • Руховий режим без перевантаження.
  • Мінімум їжі, причому краще легкої, вегетаріанської.
  • Невелике збільшення дози своїх ліків, не чекаючи неприємних відчуттів.

 На знімку: лікар-терапевт Вікторія Перхун на прийомі

Теги: , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222