Стратегія антистаріння: якісно здорове і тривале життя

Завідувач відділенням профілактики КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”, лікар-терапевт вищої категорії Нателла Шаданія запрошує ознайомитися із золотими правилами якісно здорового і тривалого життя, які розробила міжнародна група лікарів, дієтологів та психологів, що працює в галузі медицини антистаріння.

 1. Уникайте стресів. Чим менше стресів, тим довше життя.
 2. Та людина здоровіша, яка може взяти верх над своїми шкідливими звичками.
 3. Спати краще у прохолодній кімнаті (при температурі 17-18 градусів). Це сприяє збереженню молодості.
 4. Робота – важливий елемент способу життя, а якщо вона людині в радість і в задоволення, то допоможе  виглядати молодше. Чим цікавіша інтелектуальна праця, творча і лідерська праця, тим довше життя.
 5. Вивчайте іноземні мови, робіть підрахунки в думці, грайте в шахи, учіть вірші! Це сприяє активації роботи мозку, системи кровообігу і обміну речовин.
 6. Частіше рухайтеся. Доведено, що навіть 20 хвилин занять спортом в день подовжують життя. Використовуйте принцип “тренуй тіло, щоб працював розум”.
 7. Не їжте надто багато. Раціон харчування повинен відповідати віку і статі. Вживання таких продуктів, як печінка і горіхи, уповільнює появу зморшок. Чоловікам після 40 років корисний селен, що містить у нирках і сирі. Після 50 років чоловікам і жінкам необхідний магній і кальцій, яким багата риба.
 8. Періодично балуйте себе, дозволяючи щось смачненьке, але пам’ятаєте, що своїм довголіттям і здоров’ям люди зобов’язані низькокалорійній їжі. Щоденне вживання цитрусових відіграє позитивну роль ц профілактиці раку, інсульту, діабету та інших хронічних захворювань. Чорний шоколад може спричинити захисну дію в частині захворювань серцево-судинної системи.
 9. Майте свою думку про те, що відбувається. Усвідомлене життя допоможе вам як можна рідше впадати в депресію.
 10.  Довше зберегти молодість допоможуть  любов і ніжність. Зміцненню імунітету сприяє гормон щастя “ендорфін”.
 11.  І найголовніше: якщо у Вас проблеми зі здоров’ям –  звертайтеся до лікарів, не займайтеся самолікуванням.

Якщо Ви прислухаєтеся до цих правил сьогодні, то завтра почуватимете себе добре, а відтак, вестимете продуктивне життя.

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222