У ПОЛІКЛІНІЦІ РОЗПОЧАТО РОБОТУ ПОСТІЙНО-ДІЮЧОЇ ШКОЛИ ДІАБЕТУ

Зростання поширеності захворювання на діабет викликає занепокоєння фахівців і потребує широкої роз’яснювальної роботи серед пацієнтів з приводу причин захворювання та його профілактики. З цією метою у КНП «Міська поліклініка №8» ХМР відбулося заняття у форматі «Школа діабету», яке підготувала і провела лікар-ендокринолог  Олена Христенко. Слухацьку аудиторію склали всі охочі пацієнти.

Увазі аудиторії були представлені актуальні статистичні дані, які демонструють ситуацію з діабетом у світі та регіоні, тенденції, які мають місце в сьогоднішніх реаліях. Олена Вікторівна Христенко акцентувала увагу присутніх на особливостях цього захворювання. Найбільш докладно були розглянуті профілактичні заходи, про які повинні знати пацієнти. Було наголошено на важливості дотримання правил харчування і виконання фізичних вправ, що вкрай необхідно для успішного лікування діабету.

Лекція викликала зацікавленість слухачів, які активно задавали уточнюючі питання.  Також було висловлено прохання не обмежуватися одним заняттям, а організувати проведення циклу подібних лекцій, які б всебічно охоплювали дану тематику.

Тож наразі адміністрацією поліклініки та фахівцем ендокринологічного кабінету прийнято рішення про організацію постійно-діючої «Школи діабету». Графік її роботи буде доводитися до пацієнтів на сайті медустанови і медпрацівниками кабінету в ході прийомів.

Принагідно нагадуємо, що для надання кваліфікованої допомоги у м. Харкові створена структура міської ендокринологічної служби. Амбулаторно – профілактичний прийом хворих ведеться в ендокринологічних кабінетах комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я міста.

У КНП «Міська поліклініка №8» ХМР можна отримати консультацію лікаря-ендокринолога, на якій Вам допоможуть підібрати необхідні схеми лікування в залежності з загальним станом здоров’я та врахуванням  індивідуальних чинників перебігу хвороби, будуть дані конкретні поради з застосування інсулінотерапії. Ви зможете отримати відповіді фахівця на Ваші питання стосовно здорового способу життя, зокрема правильного харчування та доступних фізичних навантажень тощо

Довідково:

Щорічно 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом, який був введений в 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цей День покликаний підвищити рівень інформованості населення про проблеми діабету і служити важливим нагадуванням всьому людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає.

Сьогодні у всьому світі страждають від діабету 422 мільйони чоловік. При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%. Цукровий діабет входить в трійку захворювань, що найбільш часто призводять до інвалідизації населення і смерті (атеросклероз, рак, цукровий діабет). За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

У м. Харкові за 9 місяців 2019 року серед дорослого населення зареєстровано 46 133 хворих на цукровий діабет (за аналогічний період 2018р.- 44 707), з них вперше виявлено діабет у 2 360 (2018р.- 2 637). Цукровим діабетом 1 типу страждають 4 273 дорослих, з них вперше виявлено 237 випадків; цукровий діабет 2 типу – 41 860 осіб, з них вперше виявлено 2 123 хворих. Серед дитячого населення віком до 18 років зареєстровано 411 хворих на цукровий діабет 1 типу (в 2018 р.-394), з них вперше виявлено 36 випадків (в 2018 р.-24).

На знімку: О.В. Христенко на  форумі  Європейської асоціації по вивченню діабету (EASD) (вересень 2019). Метою діяльності Асоціації є підтримка досліджень про діабет, розповсюдження знань та сприяння у їх застосуванні.
 

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222