У ПОЛІКЛІНІЦІ №8 СТВОРЕНО ВІДДІЛЕННЯ МОБІЛЬНОЇ ПАЛІАТИВНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДОРОСЛИМ

“З початку травня 2020 року у КНП «Міська поліклініка №8» ХМР функціонує новий структурний підрозділ – відділення мобільної паліативної медичної допомоги дорослим. Безоплатна кваліфікована паліативна медична допомога спрямовується на підтримку життєдіяльності пацієнтів з невиліковними захворюваннями та підтримку членів їх родин. Перший досвід свідчить про затребуваність цього виду діяльності, а відтак і його подальшого розвитку”, – інформує головний лікар медзакладу Олена Чумаченко.

Серед пацієнтів поліклініки є певна кількість тих, хто в міру прогресування хвороби поступово втрачають можливість самообслуговування та потребують сторонньої допомоги. Саме для них у нашій амбулаторно-поліклінічній установі організовано надання нового виду медичних послуг.

                

До штату відділення мобільної паліативної медичної допомоги дорослим входять лікарі та медичні сестри, які надають допомогу по місцю проживання пацієнтів. Зокрема,  лікар-терапевт Олена Іванівна Шмагайло, яка очолює відділення, лікар-хіруг Михайло Дмитрович Годін (завідувач хірургічним відділенням поліклініки), лікарі-невропатологи Олена Олександрівна Фортусова та Ольга Петрівна Прасол, лікар-онколог Михайло Миколайович Бабічев, лікар-акушер-гінеколог Тетяна Іванівна Фадєєва.

             

«За півтора місяці роботи відділення наші фахівці  надали допомогу більше 40 хворим, – розповідає Олена Шмагайло. – Були організовані виїзди мобільної служби за місцем проживання пацієнтів на транспорті, наданому адміністрацією поліклініки.  У ході виїздів проведений комплексний огляд  пацієнтів з метою оцінки їх стану, складено індивідуальні плани спостереження за ними, зроблені необхідні призначення.

У подальшому ці пацієнти продовжуватимуть знаходитися під наглядом лікаря-терапевта, з яким мають підписану декларацію на надання первинної медичної допомоги. Крім того, ми можемо організувати для них консультацію вузьких спеціалістів – уролога, гінеколога. Дуже важливою складовою є відвідування пацієнтів медичними сестрами для проведення призначених маніпуляцій, а також робота психолога з самим пацієнтами та членами їх родин».

З метою інформування широкого загалу приводимо відповіді на питання, які найбільш часто надходять до поліклініки з приводу нового напрямку роботи – паліативної медичної допомоги.

Як скористатися послугами відділення мобільної паліативної медичної допомоги поліклініки №8

При наявності у пацієнта захворювань, що не піддаються лікуванню, супроводжуються хронічним больовим синдромом та суттєвими обмеженнями життєдіяльності, у поліклініку надається відповідна заява хворого або опікуна (людини, яка забезпечує догляд за ним); лікар-терапевт Центру первинної медико-санітарної допомоги поліклініки, з яким підписано декларацію, виписує направлення. Це і є підстава для надання паліативної медичної допомоги фахівцями відділення.

Яка саме медична  допомога може надаватися пацієнтам медиками відділення паліативної медичної допомоги.

Лікарі відділення:

 • огляд хворого на дому з загальною оцінкою стану;
 • надання консультацій лікарів-фахівців;
 • призначення симптоматичного лікування для полегшення стану та за потреби – знеболюючих засобів;
 • за потреби звернення до територіального Центру соціального обслуговування населення для отримання соціальної послуги «паліативний догляд»;
 • за необхідності – скерування до спеціалізованого стаціонарного відділення (за згодою пацієнта та направленням лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги) та до хоспісу.

Медичні сестри:

 • забір матеріалів для проведення досліджень у клінічно-діагностичній лабораторії поліклініки;
 • зняття електрокардіограми;
 • проведення внутрішньом’язових та внутрішньовенних ін’єкцій (крапельниць);
 • установка катетера, промивання катетора сечі;
 • обробка пролежнів, трофічних ран;
 • навчання родичів прийомам догляду за важкохворою людиною.

Психолог:

 • проводить консультації для пацієнтів та їх родичів з метою надання психосоціальної та моральної підтримки, спрямованої на покращення якості життя.

З усіх питань надання паліативної медичної допомоги медичними працівниками поліклініки №8 звертайтеся до лікарів первинної ланки та до завідувача відділенням, кабінет №227 (2-й поверх), контактний телефон 099-628-76-96

Теги: , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222