Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Цукровий діабет — глобальна неінфекційна епідемія

Працівники відділенням профілактики КУОЗ «Харківська міська поліклініка №8» постійно проводять широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики різних видів захворювань.

Пропонуємо увазі відвідувачів сайту інформаційний матеріал, підготовлений завідувачем відділенням профілактики КУОЗ «Харківська міська поліклініка №8» Нателлою Шаданія.

Йдеться про одну з найпоширеніших хвороб сьогодення – цукровий діабет. «Кожній людині необхідно щороку проходити диспансеризацію та ретельно контролювати рівень цукру у крові», — наголошує лікар, звертаючись до пацієнтів.

ЩО ТАКЕ ДІАБЕТ?

Це хронічна хвороба, яка поширюється світом загрозливими темпами і визначена неінфекційною пандемією.

Понад 366 мільйонів людей живуть з діабетом у всьому світі, за прогнозами до 2030 року їх кількість зросте до 552 мільйонів осіб.

Близько 90% хворих мають діабет 2-го типу, який вражає все більше молоді, включаючи дітей.

80% людей з діабетом живуть у країнах із середнім і низьким рівнем доходу.

Понад 80% випадків діабету 2-го типу можна уникнути, змінивши стиль життя.

Діабет 1-го типу

Інсулінозалежний цукровий діабет, який найчастіше виникає у віці до 40років і в усіх випадках потребує лікування інсуліном. Причини цього типу захворювання і методи його профілактики на сьогодні достеменно невідомі.

Діабет 2-го типу

Виникає у віці 40 років в результаті неефективного використання організмом інсуліну. Спричинений надмірною вагою і відсутністю фізичної активності. Цей тип хвороби мають 90% людей з діабетом у всьому світі. До недавнього часу діабет цього типу спостерігався лише серед дорослих, проте сьогодні на нього хворіють навіть діти.

Гестанційний діабет

Виникає під час вагітності.

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ДІАБЕТ?

Здорове харчування, регулярна фізична активність, підтримка нормальної ваги тіла можуть попередити розвиток діабету 2-го типу.

Здорове харчування – це здорова дієта з такими продуктами, як овочі, фрукти, молочні продукти, риба, горіхи, мінімум цукру та продуктів, що містять насичені жири та транс-жири (кондитерські вироби, фаст-фуд).

Ризик діабету 2-го типу прямо пов’язаний із вживанням продуктів, до складу яких входять насичені та транс-жири, та опосередковано — з вживанням поліненачичених жирів рослинного походження.

Регулярна фізична активність – прогулянки, біг, велосипед, теніс, плавання, танці, 150 хвилин помірної фізичної активності щотижня знижують ризик виникнення діабету на 27%, а разом з корекцією харчування – наполовину.

Надмірна вага і ожиріння призводят до несприятливого метаболічного впливу на артеріальний тиск, рівень холестерину та підвищують резистентність до інсуліну. Ризик розвитку діабету 2-го типу зростає прямо пропорційно збільшенню індексу маси тіла.

Бережіть себе! Пам’ятайте, що кожній людині необхідно хоча б раз на рік робити аналіз крові на цукор.


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222