Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ЧОМУ РЕГУЛЯРНІ ПРОБІЖКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ, І ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ ЧАСУ НА ТРЕНУВАННЯ

Дослідники, які аналізували стиль життя більш як 55 тисяч людей протягом 15 років визначили – регулярні пробіжки продовжують життя на 3 роки. Все завдяки тому, що біг дає кардіонавантаження, необхідні для здоров’я серця. Розказуємо, скільки і як треба бігати, і що робити, якщо немає часу на тренування.

 Чому біг такий важливий і скільки треба бігати

Не обов’язково пробігати довгі кілометри. Мінімальна корисна доза фізичної активності вас приємно здивує. Бігайте протягом 5-10 хвилин щодня у комфортному для вас темпі і це вже спрацює! Втім, якщо можете – бігайте більше.

Щодо бігу є різні дослідження, але майже в кожному цифри вражають: для людей, що регулярно бігають, ризик смерті від серцевих нападів та інсультів знижувався на 45%, а передчасної смертності – на 30%.

Фізична активність – пігулка від багатьох хвороб і профілактика надмірної ваги. Водночас, що нижче рівень активності, то вищий ризик смертності з будь-якої причини. Саме малорухливий спосіб життя є причиною близько 9% передчасних смертей серед населення всього світу. Він займає 4-е місце після куріння, діабету та високого тиску.

Тут можна почитати, як не травмуватись під час пробіжки: https://goo.gl/8gW8tw
Вже побігали? Ось вправи після бігу: https://goo.gl/tjZba9

 

Що робити, якщо у вас немає часу на регулярні тренування

Якщо у вас немає часу на біг, намагайтесь проводити активно кожну вільну хвилину. Будь-яка мінімальна, проте регулярна фізична активність дуже корисна для здоров’я.

  • Змінюйте маршрут на роботу чи навпаки

Прогулюйтесь чи проїжджайте велосипедом хоча б частину шляху. Ви можете вийти раніше на декілька зупинок чи припаркувати авто трохи далі від офісу.

  • Вставайте кожні 30 хвилин

Не чекайте, поки у вас виникне дискомфорт, біль в спині чи м’язовий спазм. Просто встаньте з-за столу і потягніться. Щоб не забувати робити активну перерву, використовуйте таймер на телефоні чи іншому гаджеті.

  • Звертайте увагу на позицію, в якій ви сидите

Намагайтесь не перевантажувати хребет, нахиляючись занадто сильно до чи далеко від монітора. Оптимальна позиція – екран на рівні очей, обидві ноги вільно стоять на підлозі, грудна клітина відкрита. Також не перехрещуйте ноги, це може перешкоджати нормальному кровообігу.

Якщо пишете, то передпліччя має залишатись на столі.

  • Використовуйте кожну можливість для додаткової активності

Розмовляйте телефоном стоячи, підіймайтесь сходами замість ліфта, ходіть пішки по ескалатору, обговорюйте ідеї з колегами під час прогулянки.

http://moz.gov.ua

 


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222