Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Анатомія хвороби: фарингіт

Біль у горлі може бути симптомом десятка різних захворювань. Але “найпопулярніші” з них – ангіна та фарингіт. Про одне з них – фарингіт – у матеріалі, підготовленому завідувачкою II терапевтичним відділенням КЗОЗ “Харківська міськая поліклініка №8″ Ніни Струкової.

Якщо з’явилося запалення  задньої частини або бічної стінки глотки, інакше кажучи, вони почервоніла і набрякли, це гострий фарингіт.

Раджу не мучитися сумнівами, заглядати в горло і гадати, що саме отруює життя конкретно Вам, а звернутися до лікаря.

Глотка – взагалі один з найуразливіших органів, тому, що через неї постійно проходять  потоки повітря, що вдихаються та видихаються, їжа, вода. А з ними туди-сюди “гуляють” бактерії та віруси.

Гострий фарингіт може перетворитися на хронічний, якщо хворобу постійно недоліковувати. У результаті місцевий імунітет в області глотки знизиться, слизова оболонка стане “неспроможною” і організм не зможе впоратися із запальним процесом. Тоді загострення виникатимуть регулярно на тлі будь-якого переохолодження, а то і просто від перевтоми.

Щоб хвороба не затягнулася, треба правильно вибрати ліки. При гострих фарингітах застосовуються препарати, які знімаю набряк, виявляють бактерицидну та антибактеріальну дію. До того ж вони ще містять компоненти масла, щоб пом’якшити слизову оболонку, не дати їй пересохнути.

При хронічних фарингітах використовуються інші препарати.

Фарингіт для життя не є небезпечним. Але якщо його не лікувати, цілком можливо обзавестися ще кількома подібними болячками. Слизова оболонка у нас починається у порожнині носа і закінчується у легенях. І хоча вона не однорідна, міняє товщину, клітинний склад, але ніде не уривається. Тому, якщо запалення не зупинити, від глотки воно піде углиб, поступово залучаючи до процесу довколишні тканини. Якщо не лікувати хронічний фарингіт, і не робити ніяких заходів, то потім можуть початися і ларингіт (запалення гортані), і трахеїт (запалення трахеї), а, можливо, і хронічний бронхіт.

Не займайтеся самолікуванням – воно небезпечне для вашого здоров’я!


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222