- Харківська міська поліклініка №8 - https://8pol.city.kharkiv.ua -

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗОРУ

Щорічно у другий четвер жовтня відзначається Всесвітній день зору (World Sight Day), створений з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цей День направлений привернути увагу до проблем сліпоти, порушення зору та реабілітації людей з даною патологією.

Всесвітній день зору є основною подією глобальної кампанії з профілактики сліпоти “Бачення 2020: право на зір – ліквідація сліпоти, яку можна уникнути», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти з метою ліквідації до 2020 року всіх випадків сліпоти у світі, яких можна запобігти. Таким чином, ВООЗ закликала всі держави – члени ООН розробити і здійснювати національні плани офтальмологічної допомоги та приділяти особливу увагу зусиллям з профілактики сліпоти.

За даними ВООЗ, у всьому світі близько 253 мільйони людей страждають від порушень зору, з яких 36 мільйонів вражені сліпотою. 81% людей, які страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше.

До основних причин порушення зору відносять: нескоректовані аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість або астигматизм) – 43%; непрооперована катаракта – 33%; глаукома – 2%.

Існують наступні фактори ризику, які безпосередньо призводять до розвитку хвороб очей:

  1. Фактори, на які неможливо вплинути і змінити:
  1. Фактори, які піддаються коррективам за умови прийняття певних заходів щодо зміни способу життя:

Для того щоб зберегти зір у стабільному стані, кожному необхідно дотримуватися нескладних заходів профілактики:

Огляд офтальмолога слід проходити не менше 1 разу на рік. Частіше рекомендується відвідувати фахівця людям з групи ризику – хворим на цукровий діабет, нефропатію, атеросклероз, гіпертонію, тим, кому довелося перенести серйозні травми шийного відділу хребта, голови та сильні стреси.

Слід негайно звертатися до офтальмолога при виникненні таких симптомів: зниження гостроти зору, зміна обрисів форм предметів; дискомфорт, біль, набряки, запалення і почервоніння в очах і навколо очей, відчуття стороннього тіла або навіть неконтрольована сльозотеча.

У м. Харкові кваліфікована медична допомога при порушеннях зору та його корекція надається в КНП «Міська клінічна лікарня №14 імені Л.Л. Гіршмана» Харківської міської ради за адресою: вул. Олеся Гончара, 5 (к.т. 700-76-71).

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»