Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Які звички найбільш ефективні при сечокам’яній хворобі

Для запобігання зростанню виявлених каменів або появи нових слід виробити певний набір звичок і строго їх наслідувати, – рекомендує завідувачка денним стаціонаром КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №8», лікар-терапевт вищої категорії Валентина Повзик.

У продовження раніше піднятої теми про сечокам’яну хворобу (попередню публікацію можна проглянути тут), лікар приводить конкретні рекомендації, які допоможуть пацієнтам, які мають цей діагноз, а також стануть надійним способом профілактики цього захворювання.

Найбільш ефективними звичками прийнято вважати наступні:

  1. Більше пити. Треба випивати таку кількість рідини, щоб сечі утворювалося не менше 1,5 л на добу. У цьому випадку нирки добре очищаються, солі практично не здатні кристалізуватися. Візуально сеча має бути прозора і майже без кольору та запаху. У жаркі дні рекомендується під час відносної прохолоди регулярно робити “водні удари” для очищення бруньок : приймаючи за 1 прийом близько 500 мл води або 1 літр за досить короткий проміжок часу (наприклад, протягом півгодини). Сенс “водного удару” полягає в тому, щоб активізувати утворення сечі і таким чином “прочистити” бруньки. Замість води можна з’їсти кавун. У разі виникнення набряків або при явищах сердечної недостатності оптимальну кількість рідини для “водного удару” визначають спільно з лікарем.
  2. Щоденна 2-х годинна енергійна піша прогулянка або заняття аеробікою не менше 40 хвилин 5 раз на тиждень.
  3. Не переохолоджуватися. Намагайтеся носити такі речі, щоб область попереку завжди була в теплі. Легкий одяг нижньої половини тіла в холодну погоду може спровокувати розвиток пієлонефриту та інших захворювань сечовивідної системи, які здатні запустити процес утворення каменів.
  4. Дотримувати правил особистої та інтимної гігієни. Уникати захворювань, що передаються статевим шляхом. Інфекція може піднятися вгору по сечоводу і уразити нирки.
  5. Відмовитися від надлишкового вживання кави, шоколаду, какао, міцного чаю і подібних продуктів та напоїв. Замість цього періодично вживати журавлинний морс, відвари сечогінних і протизапальних трав.
  6. Дотримуватися дієти, рекомендованої при каменях цього виду (оксалати, урати, фосфати). По можливості нормалізувати вагу, пити м’яку воду тощо.

  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222