- Харківська міська поліклініка №8 - https://8pol.city.kharkiv.ua -

ПЕРЕХІД НА ЗИМОВИЙ ЧАС: ЩО РОБИТИ АБИ АДАПТАЦІЯ ПРОЙШЛА БЕЗ УСКЛАДНЕНЬ

Поради щодо цього актуального питання, яке стосується всіх нас, дає в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Сьогодні вночі переводять стрілки годинника на одну годину назад. Попри те, що ми зможемо спати на годину довше, зміна режиму може створити додатковий стрес для організму.

Перехід на зимовий час в кінці жовтня має на меті застати якомога більше денного світла в період, коли ночі стають довшими, а дні коротшими. Водночас сонячне світло є одним з основних факторів, що керує циркадними ритмами людини.

Оскільки стійкість циркадних ритмів є важливим для ряду біологічних процесів людини, дослідники виявили, що це може мати певні негативні наслідки для здоров’я. До прикладу, викликати порушення сну, серцево-судинної функції та впливати на емоційний стан. Зокрема в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків.

Особливо уважними варто бути людям, які мають серцево-судинні хвороби. Деякі дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу. Хоч з додатковою годиною сну ризики все-таки менші.

Ось кілька порад як краще впоратись зі зміною часу:

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Втім все одно варто слідкувати за своїм організмом та не планувати додаткового навантаження, щоби дати час спокійно пережити зміни. Найбільш відчутною ця зміна є якраз в перші дні після переведення часу.

www.facebook.com/ulanasuprun