Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Малі операції офтальмологічного профілю

Дакріоцистит (непрохідність слізного протоку)

У наш час велика кількість людей стикається з проблемою непрохідності слізного протоку. Дакріоцистит, як іменують його в медицині, виникає через запалення слізного  каналу, що зачіпає каналець, розташований між перегородкою носа та внутрішнім кутом ока, що і призводить до закупорки просвіту. Захворювання небезпечне у першу чергу тим, що з часом у слізному каналі починають скупчуватися хвороботворні бактерії, які призводять поширення запального процесу.

гаркуша- (Medium)

Сучасна офтальмологія має в своєму розпорядженні ефективні методи  надання допомоги пацієнтам,які страждають на дакріоцистит. У КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” цей вид медичних процедур проводить висококваліфікований лікар-офтальмолог Наталія Гаркуша, яка професійно виконує всі необхідні маніпуляції, що дозволяють позбавитися від цього захворювання. Які складові цієї процедури?

Зондування і промивання слізних шляхів

images=Зондування  проводиться у діагностичних та лікувальних цілях, за допомогою даної процедури уточнюється місце непрохідності слізних канальців. Для цієї маніпуляції використовується спеціальний зонд, який акуратно вводять в початкову частину канальця і поступово занурюють в нього. Процедура не займає багато часу, у якості анестезії використовуються спеціальні краплі, які заздалегідь закапують у кон’юнктивальний мішок. Після проведення зондування, зазвичай, проводиться промивання слізних шляхів.

Промивання слізно-носового каналу відбувається за допомогою форсованого введення спеціального розчину в каналець біля носа в області слізної точки. Для проведення процедури використовується конічний зонд, який розширює прохід, розчин вводиться за допомогою канюлі або шприца із затупленою голкою. Ці маніпуляції використовуються для діагностування захворювання і його лікування, з її допомогою можна також визначити пасивну прохідність слізного каналу. Промивання дезинфікуючим розчином знімає запалення і розширює просвіт каналу, що призводить до його прохідності. При цій процедурі біль відчувається меншою мірою, вона травмонебезпечніша, ніж при механічному зондуванні, проводиться підліткам, дорослим та літнім людям.

Як проводиться промивання слізних каналів

 Пацієнт сидить на стільці або кушетці, прохи нахилившись. Лікар акуратно вводить через слізну точку в каналець металеву канюлю, насаджену на шприц з промивною рідиною. Канюля вводиться на максимально можливу довжину, після чого підтягується на 1-2 мм назад, щоб вона не упиралася у стінку каналу. Повіку ока відтягують. Далі акуратно натискають на поршень шприца, оцінюють динаміку і легкість проходження рідини. Аналогічно процедуру проводять з іншим оком.

При виконанні лікувального промивання використовують спеціальні розчини. Сама процедура здійснюється аналогічно діагностичній.

Холязіон

 Холязіон – щільне утворення округлої форми в області краюповік, що виникає внаслідок хронічного запалення мейбомієвої залози.                  

офтал опер- (Small)Тактика лікування холязіона буває різною. На ранніх стадіях застосовується терапевтичне лікування (призначається мазь з антибіотиком). Найбільш ефективним лікуванням є хірургічне видалення.

Операція проводиться 10-15 хвилин під місцевим знеболенням.

Холязіон розкривають, після чого проводиться вилущування його вмісту з капсулою. Після завершення накладається пов’язка. Для профілактики призначають протизапальні очні краплі або мазь на 5-7 днів.

Операції проводяться по вівторках і середах.
За додатковою інформацією звертатися за телефоном 725-11-45

 


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222