пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

БІОХІМІЧНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ: ДЛЯ ЙОГО ДОСТОВІРНОСТІ НЕОБХІДНА РЕТЕЛЬНА ПІДГОТОВКА

Біохімічний аналіз крові є першим у числі найшвидших і інформативніших досліджень, дуже важливим для постановки діагнозу і вибору правильної стратегії лікування. Щоб він був достовірним, максимально точним, необхідно враховувати низку важливих рекомендацій по підготовці до здачі цього аналізу, – звертає увагу пацієнтів лікар-лаборант клініко-діагностичної лабораторії КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” Тетяна Ішуткіна.

Його унікальність у тому, що він здатний показати стан практично усіх органів і систем. Маючи результати даного лабораторно – діагностичного дослідження, лікар достовірно оцінює стан нирок, печінки, підшлункової залози. Швидко виявляються запальні процеси. За результатами біохімії призначається своєчасне і ефективне лікування.

Підготовка до біохімічного аналізу крові полягає у виконанні таких рекомендацій:

 • Щоб підготуватися до біохімічного аналізу крові, слід своєчасно скоректувати раціон і на декілька днів відмовитися від жирної, гострої, копченої та солодкої їжі, а також скоротити вживання чаю і кави. Це дозволить нормалізувати рівень цукру, печінкових ферментів, тригліцеридів, фосфатази і деяких інших показників, які різко відхиляються від норм при вживанні вказаних продуктів.
 • Щоб правильно підготуватися до біохімічного обстеження, треба усього лише відкоригувати раціон, а не відмовлятися від їжі, як іноді роблять деякі пацієнти. У людини, яка голодує більше 48 годин, різко збільшується рівень білірубіну в крові. А утримання від їжі більше, ніж на 72 години, призводить до сильного падіння кількості цукру і одночасного збільшення концентрації сечової кислоти і жирних кислот.
 • За декілька днів до обстеження категорично забороняється вживати алкогольні напої, у тому числі і такі слабоалкогольні, як пиво, оскільки спирт, що потрапляє в кров, зменшує вміст цукру і збільшує концентрацію сечової кислоти.
 • Якщо повністю відмовитися від куріння хоч би на день-два не вийде, то слід, принаймні, істотно скоротити кількість викурюваних сигарет. Нікотин підвищує концентрацію глюкози і сприяє збільшенню кількості еритроцитів в крові, що спотворює результати обстеження.
 • На біохімічні показники крові чинять вплив фізіотерапевтичні процедури, проведення ультразвукової діагностики або рентгенографічного обстеження. Тому не слід проводити вказані процедури упродовж двох днів перед здачею аналізу на біохімію.
 • Підготовка до здачі крові включає і корекцію фізичних навантажень. За 1-2 дні до обстеження бажано зменшити фізичні навантаження, до яких відноситься не лише заняття спортом або перенесення тяжкості, але і швидкий підйом по сходах, нахили.
 • У цей же період бажано уникати емоційної напруги, стресів, стомлюваності, оскільки вони викликають зміну гормонального балансу організму.
 • Між останнім прийомом їжі і часом відбору крові повинно пройти 8-12 годин. Доросла людина може витримати інтервал в 12 годин, а для дітей його можна скоротити до 8 годин за умови легкої вечері. Окрім того, що здача крові повинна проводитися уранці і натщесерце, зранку не можна вживати будь-які рідини або напої. У крайньому випадку, для тамування спраги дозволяється зробити декілька ковтків чистої негазованої води.

Візьміть до відома: кожен показник крові залежить від різних чинників. Чи можна при простуді здавати кров? Якщо аналіз призначив лікар, то можна. Якщо ж лікар не підозрює про ваше нездужання, треба йому про це повідомити. Також не слід під час місячних здавати кров, бо показники біохімічного аналізу крові при місячних у жінок значно міняються.

 


 • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
  +38 (057) 725-11-41

 • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

 • поліклініка №8 у соцмережах

 • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»

 • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222