БУДЬТЕ ПИЛЬНІ: ОЧІКУЄТЬСЯ ЧЕРГОВА ХВИЛЯ ГРИПУ ТА ГРВІ

Поточний епідемічний сезон, що розпочався у вересні 2019 року, проходить напружено і викликає серйозні побоювання. Перша хвиля грипу вже пройшла, але попереду нові випробування: кінець січня – початок лютого за прогнозами фахівців буде характеризуватися істотним підйомом рівня захворюваності і досягне піку.

Відповідно до прогнозу Міністерства охорони здоров’я в Україні в епідемічному сезоні 2019-2020 років на грип та ГРВІ можуть захворіти 4,8 – 6,7 млн ​​людей. Основна загроза виходить від нових штамів вірусів грипу, яких раніше не спостерігалося в нашій країні, а саме:

  • А / Канзас (H3N2) – особливо небезпечний для людей у віці 65 років і старше;
  • А / Брисбен (H1N1) – призводить до захворювання на пандемічний грип (так званий свинячий грип).

Групу ризику складають люди старшого віку, а також ты, хто хворіэ на цукровий діабет, бронхіальну астму, серцево-судинні захворюваннями, вагітні жінки та діти.

Підступність грипу в його непередбачуваності

У ході захворювання на грип уражаються легені, викликаючи вірусні пневмонії. Буквально за 2-3 дні відбуваються незворотні зміни, які при відсутності необхідного лікування можуть привести до летального результату. На жаль, в Україні вже мають місце два смертельні випадки, спричинені ускладненнями грипу.

При появі перших ознак грипу (а це можуть бути різке підвищення температури, головний біль, ломота в м’язах і суглобах, сильна слабкість) необхідно терміново звернутися до лікаря. Пам’ятайте, що в цьому випадку  фактор часу є вирішальним. Вчасно призначене лікування попередить важку форму перебігу хвороби та її небезпечні ускладнення.

Оперативна ситуація в Харківському регіоні

Спеціалісти Харківського обласного лабораторного центру прогнозують подальше зростання захворюваності та можливе епідемічне поширення вірусу грипу на території області.

За результатами оперативного щотижневого аналізу захворюваності на 4 тижні (20.01.2020 – 26.01.2020) у порівнянні з попереднім відбулось збільшення кількості захворілих на 28,6%.

Захворіло 4789 осіб, з них 2815 (58,8%) – це діти. З числа захворілих дітей питома вага організованих складає 84,2%, з них 64,4% – діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, 30,4% – дошкільні навчальні заклади.

Має місце перевищення показника епідемічного порогу у Дворічанському районі – 778,44 на 100 тис. населення. Найнижчий рівень захворюваності зареєстровано у Золочівському районі – 31,68 на 100 тис. населення.

 Госпіталізовано 168 осіб, з них 131 дитина (77,9%).

 За даними вірусологічного моніторингу з початку епідемічного сезону обстежено 979 хворих з підозрою на грип та ГРВІ, позитивні знахідки виявлені у 366 осіб (37,4%).  У 54 осіб (14,8%) виявлено віруси грипу, з них у 9 осіб (16,7%) – вірус грипу типу А(H3), у 18 (33,3%) – вірус грипу типу А нетипований, у 10 (18,5%) – вірус грипу типу А(Н1) та у   17 (31,5%) – вірус грипу типу В. У 43,7% хворих виявлено вірус парагрипу, у 33,8% – РС – вірус та у 7,7% – аденовірус.

Станом на 27.01.2020 щеплено проти грипу 11501 особа, з них 4210 осіб з груп ризику.

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я міської ради в Харкові проводиться комплекс заходів з профілактики та боротьби з грипом та ГРВІ. З 1 жовтня запроваджено щоденний моніторинг хворих. В аптечній мережі міста в наявності вакцини “Ваксигрип” (Франція) і “ДжіСіФлю (Корея), лікувальними установами проводиться вакцинація населення. У міському бюджеті передбачені кошти на антибактеріальні та дезинфікуючі засоби.

інформація на 15.01.2020

Перевірені часом способи захисту від грипу

Найбільш ефективним способом захисту від грипу є своєчасна вакцинація, яку бажано проводити на початку сезону. Вона необхідна всім дорослим і дітям, а особливо актуальна – для тих, хто потрапляє в «групу ризику». Зменшити ризик інфікування допоможуть наступні рекомендації, доступні кожному: частіше мити руки з милом, провітрювати приміщення, уникати контактів з хворими, одягатися по погоді, вести здоровий спосіб життя.

Теги: , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222