пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Раптовий сильний біль внизу живота – загроза здоров’ю та життю

 Біль внизу живота – синдром, який випробовував на собі кожен другий. Саме він буває настільки різким, гострим, що змушує викликати бригаду “Швидкої допомоги”.  Про які захворювання  може йтися і як треба діяти розповідає завідувач хірургічним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії Михайло Годін.

Раптовий сильний біль внизу живота і у чоловіків, і у жінок найчастіше виникає при захворюваннях травної та сечостатевої систем.

При виникненні такого симптому можна запідозрити наступні захворювання:

 • Апендицит – запалення червоподібного відростка сліпої кишки, і дуже інтенсивний біль в нижній частині живота – основний симптом цього захворювання. Біль найчастіше локалізований справа, проте за умови, що апендикс знаходиться у нетиповому місці, хворий може скаржитися на біль у лівій або середній частині живота, що віддає в поперек або пряму кишку. Крім того, у хворих спостерігаються такі симптоми, як нудота, блювота, лихоманка, озноб.
 • Гостра кишкова непрохідність також може стати причиною появи гострого болю у нижній частині живота, особливо якщо патологічний процес локалізується у нижніх відділах кишковика. Біль з’являється несподівано, найчастіше носить переймоподібний характер, крім того, у хворих виникає блювота, здуття живота (гази не відходять) і закреп.
 • Гостра затримка сечі може виникнути у результаті сечокам’яної хвороби, онкологічних захворюваннях сечовивідних органів, при аденомі простати у чоловіків. Цей стан характеризується появою болю внизу живота, зазвичай посередині, хворий відчуває сильні позиви до сечовипускання і переповнювання сечового міхура, але самостійно помочитися не може.
 • Защемлення пахової грижі – стан, що виникає несподівано, найчастіше у результаті сильної фізичної напруги. Спочатку біль локалізується в нижніх відділах, а потім поширюється на увесь живіт, і багато хворих не можуть точно визначити її локалізацію. У перші години після защемлення може з’явитися рідке випорожнення, а пізніше, навпаки, відхід газів і випорожнення кишківника припиняється. Ще однією ранньою ознакою цього захворювання є блювота. Стан хворого погіршується дуже швидко.

Усі ці захворювання погрожують здоров’ю і життю хворого, тому при появі подібних симптомів слід негайно звернутися до лікаря– хірурга або  викликати бригаду швидкої допомоги. Найчастіше вони вимагають невідкладного хірургічного втручань.
Не займайтеся самолікуванням, бережіть себе
та своїх близьких!


 • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
  +38 (057) 725-11-41

 • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

 • поліклініка №8 у соцмережах

 • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»

 • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222