пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня – в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в системі ООН.  В цьому  році цей День пройде під гаслом: «Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ».

Незважаючи на те, що в сучасному світі спостерігається підвищення середніх показників здоров’я, очікуваної тривалості життя і скорочення рівня передчасної смертності, дані досягнення розподілені нерівномірно між представниками різних верств суспільства всередині країн та між ними.  Відмінності також спостерігаються в кожній віковій групі, з ранніх років до глибокої старості.

Саме тому ВООЗ закликає забезпечити кожній людині умови життя і праці, які б сприяли підтримці доброго здоров’я, а також забезпечувати всім людям доступ до якісних послуг охорони здоров’я.

Проводячи Всесвітній день здоров’я в 2021 році, Всесвітня організація охорони здоров’я акцентує увагу на таких положеннях:

 1. Приєднуйтесь до кампанії за більш справедливий та здоровий світ:

 – Ми живемо в світі, повному нерівності – одні мають можливість вести більш здоровий спосіб життя і легше отримувати доступ до медичних послуг, ніж інші, виключно в силу умов, в яких вони народжуються, ростуть, живуть, працюють і старіють.  Це несправедливо, але це можна змінити.

 – Необхідність виявляти прояви нерівності в сфері охорони здоров’я та викорення їх першопричини задля забезпечення кожній людині умов життя і праці, які б сприяли підтримці доброго здоров’я.

 1. Працюйте разом, щоб покласти край нерівності в сфері охорони здоров’я:
 • Нерівність в сфері охорони здоров’я може призводити до захворювань, випадків інвалідності, яких можна було б уникнути, а також до передчасної смерті. Нерівність посилює існуючу несприятливу ситуацію і завдає шкоди суспільству і економіці в цілому.
 1. Підтримуйте здоров’я для всіх: ніхто з нас не буде в безпеці, поки в безпеки не будуть всі:

У 2020 році стало очевидно, що від пандемії COVID-19 постраждали всі країни, але найбільшим ударом вона стала для тих спільнот, чиє становище було вразливим ще до пандемії. Тому ВООЗ закликає збільшити обсяг інвестицій в первинну медико-санітарну допомогу, щоб забезпечити загальний доступ до послуг охорони здоров’я.

Існує нагальна необхідність в заходах щодо захисту, тестування та лікування всього населення світу: тільки так можно побороти пандемію.  Крім забезпечення справедливого доступу до вакцин, засобів діагностики та лікарських препаратів, необхідно зміцнювати системи охорони здоров’я.

Кваліфіковані медичні кадри і надійна система первинної медико-санітарної допомоги є ключовими факторами для надання людям можливості отримувати послуги, коли і де б вони у них ні потребували, як можна ближче до місць їхнього проживання.

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»


 • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
  +38 (057) 725-11-41

 • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

 • поліклініка №8 у соцмережах

 • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»

 • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222