Розкриття посттравматичних гематом

У хірургічному відділенні КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” проводяться такі втручання, як розтин посттравматичних гематом, – інформує пацієнтів лікар-травматолог Михайло Костюк і дає роз’яснення про причини появи гематом та приводить їх класифікацію.

Гематомою називається організоване скупчення крові, що згорнулася, або рідкої крові у м’яких тканинах. Виникає внаслідок розриву судин, може розташовуватися як поверхнево (під шкірою або зовнішніми слизовими оболонками), так і у глибині м’язів. Можливо також утворення гематом у головному мозку або у стінці внутрішніх органів.

Гематоми м’яких тканин

Виділяють наступні ступені тяжкості гематоми :

ЛЕГКА. Гематома формується протягом доби з моменту травми. супроводжується помірним або слабким болем у області ушкодження. Функція кінцівки практично не порушена. У більшості випадків розсмоктується самостійно.

Середня. Гематома утворюється протягом 3-5 годин. супроводжується утворенням помітної припухлості і помірною хворобливістю. Функція кінцівки частково порушена. Потрібний огляд травматолога  для визначення подальшої тактики лікування.

Важка. Гематома формується протягом 1-2 годин після травми. Супроводжується сильним болем в області ушкодження і порушенням функції кінцівки. При огляді визначається виражена розлита припухлість. Необхідно терміново звернутися до травматолога і хірурга, які призначать симптоматичну терапію і визначать доцільність проведення оперативного лікування.

Теги: , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222