пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ГРИЖА ПЕРЕДНЬОЇ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ ВИМАГАЄ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ

У публікації, підготовленій завідувачем хірургічного відділення КНП «Міська поліклініка №8» ХМР, лікарем-хірургом вищої кваліфікаційної категорії Михайлом Годіним, йдеться про грижі передньої черевної стінки, які є однією з найпоширеніших патологій людини, і зазвичай вимагають оперативного лікування.

Поняття “грижа” (від лат. Hernia) має на увазі випинання внутрішніх органів або їх частини через природний або штучний отвір будь-якої порожнини без порушення цілосності шкіри иа оболочки, яка вистилає порожнину.

Захворюваність грижею передньої черевної стінки становить до 50 хворих на 10000 населення. Залежно від локалізації розрізняють пахові, стегнові, пупкові грижі, грижі білої лінії живота тощо.

Лікування гриж тільки оперативне. Усі хворі, в яких виявлена ​​грижа, повинні направлятися на операцію. Виняток становлять хворі з гострими інфекціями, дерматитом і екземою в області грижі, вагітні на пізніх термінах вагітності, хворі з важкими захворюваннями серця, легенів, нирок, печінки. Якщо операція неможлива через важкі захворювангя, показано носіння бандажа. Необхідно зазанчити, що носіння бандажа не виліковує грижу, а лише уповільнює її розвиток.

Оперативне втручання, зроблене з приводу грижі (видаленням грижі), полягає у видаленні грижового мішка, вправленні нутрощів у черевну порожнину і зміцненні слабкої ділянки черевної стінки в області грижових воріт шляхом пластики.
Пластика грижових воріт може бути виконана «місцевими тканинами»: відновлення анатомічних співвідношень, посилення слабких місць апоневротичними дублікатурами, м’язами і т.і. У даний час пропонується використання для герніопластики різних синтетичних імплантатів («сіток»), за допомогою яких виконується, так звана «ненатяжна пластика». Питання про спосіб виконання пластики вирішується при огляді.

З питань діагностики гриж та визначення подальшої тактики їх лікування пацієнти КНП «Міська поліклініка №8» ХМР можуть отримати кваліфіковану консультацію у лікарів-хірургів хірургічного відділення.

На знімку: Михайло Годін веде прийом


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222