ГРИП ТА ГРВІ: ОПЕРАТИВНА СИТУАЦІЯ В ХАРКОВІ на 15.01.2020

Як відомо, грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини, переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. 

Важливим чинником у лікуванні цього захворювання є своєчасне звернення за медичною допомогою. Не займайтеся самолікуванням — звертайтеся до лікаря! – наголошують медики. Найбільш ефективною профілактикою грипу є щорічна вакцинація.

Оперативна ситуація в Харкові

За даними Харківської міської філії Державної установи “Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України” за період з 30 грудня 2019 року по 5 січня 2020 року на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 1172 харків’ян. 50,8% хворих становлять діти, переважна кількість яких (76,3%) відвідують організовані колективи – освітні навчальні заклади.

У цілому по місту показники захворюваності складають 82,16 на 100 тисяч населення і не перевищують епідеміологічний поріг. За епідсезон 2019-2020 рр. у результаті лабораторних досліджень зразків матеріалу хворих мешканців Харкова віруси парагрипу виявлені у 107-ми осіб, РС-віруси – у 76-ти, аденовіруси – у 20-ти, вірус граппа А – у 19, вірус грипу В – у 3-х.

За повідомленням Департаменту охорони здоров’я міської ради в Харкові проводиться комплекс заходів з профілактики та боротьби з грипом та ГРВІ. З 1 жовтня запроваджено щоденний моніторинг хворих. В аптечній мережі міста в наявності вакцини “Ваксигрип” (Франція) і “ДжіСіФлю (Корея), лікувальними установами проводиться вакцинація населення. У міському бюджеті передбачені кошти на антибактеріальні та дезинфікуючі засоби.

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222