Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

День поширення інформації щодо ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчат

#розкажиїйпроВІЛ, щоб вона була у безпеці. Серед усіх людей, які живуть з ВІЛ в Україні, третина — жінки. Вчора відзначався День поширення інформації щодо ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчат, і ми долучаємося до кампанії проєкту USAID Інновації для подолання епідемії ВІЛ та нагадуємо, як захиститись від ВІЛ.

Два із трьох випадків інфікування ВІЛ — наслідок незахищеного сексу. Користуйтеся презервативами щоразу, коли займаєтеся сексом. Це захист не лише від ВІЛ та небажаної вагітності, а й від інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Захиститись від ВІЛ можна за допомогою спеціальних пігулок до чи після сексу. Йдеться про медикаментозну профілактику ВІЛ: доконтактну або постконтактну. Крім того, людина з ВІЛ, яка регулярно приймає антиретровірусну терапію, не передає інфекцію далі. Тож лікування ВІЛ так само є профілактикою.

Не вживайте наркотики ін’єкційно! Проте якщо ви вже робите це, подбайте про безпечні умови: не діліть голку з іншими, використовуйте щоразу нові та стерильні інструменти, а також долучіться до програми зменшення шкоди.

Жінки, які живуть з ВІЛ, можуть народити здорову дитину. Без лікування та профілактики до 30% новонароджених успадкують ВІЛ від своєї матері, з лікуванням цей відсоток майже сягає 0. Тестування на ВІЛ є обов’язковим при взятті вагітної на облік, але краще перевіритись ще до планування вагітності.

Майже напевне ВІЛ омине вас та ваших близьких, якщо ви будете дотримуватися заходів з профілактики. Проте якщо все ж ризикована ситуація сталася, пройдіть тестування на ВІЛ.

Це можна зробити у медичному закладі, в громадських організаціях, у сімейного лікаря або навіть самостійно удома! Обрати найближчий заклад для тестування та оцінити ризик ви можете у чат-боті #ТЕСТпоруч https://t.me/HIVfree_bot.

Джерело: МОЗ України


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222