• Головна
  • Медична реформа
  • «ДОСТУПНІ ЛІКИ» СТАЛИ ДОСТУПНІШИМИ. ПАЦІЄНТИ ПОЛІКЛІНІКИ ОТРИМАЛИ БІЛЬШЕ 47,6 ТИСЯЧ ЕЛЕКТРОННИХ РЕЦЕПТІВ

«ДОСТУПНІ ЛІКИ» СТАЛИ ДОСТУПНІШИМИ. ПАЦІЄНТИ ПОЛІКЛІНІКИ ОТРИМАЛИ БІЛЬШЕ 47,6 ТИСЯЧ ЕЛЕКТРОННИХ РЕЦЕПТІВ

За три роки реалізації урядової програми «Доступні ліки», впровадженої у 2017 році, її перевагами скористалась значна кількість пацієнтів, які потребують безперервного лікування серйозних хронічних захворювань.

Увесь цей період пацієнти КНП «Міська поліклініка №8» ХМР забезпечуються рецептами на придбання препаратів, які лікують захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет другого типу, бронхіальну астму, – інформує заступник головного лікаря з медичної частини Олександра Іговська.

Застосування механізму відшкодування державою вартості лікарських засобів – реімбурсація – дозволяє їм отримати життєво необхідні для лікування препарати безкоштовно або з невеликою доплатою, а відтак, систематично виконувати медичні призначення.

Наразі програма «Доступні ліки» вийшла на  якісно новий рівень. Уже більше року  вона адмініструється Національною службою здоров’я, яка забезпечує необхідне фінансування. З квітня 2019 року започатковано використання електронного рецепту (його виписують пацієнтам сімейні лікарі, терапевти та педіатри через всеукраїнську електронну систему охорони здоров’я).

Можливість отримати рецепт дистанційно, вільний вибір аптеки по Україні (без прив’язки до місця його виписки),  та змога забрати ліки з аптеки близькими пацієнту людьми у випадку необхідності – усі ці новації  добавляють багато зручностей і є надзвичайно актуальними в період карантинних заходів.

У відповідності до наказу МОЗ України від 01.06.2020 № 1284 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28.05.2020» до реєстру включено 246 лікарських засобів.

Про затребуваність програми «Доступні ліки» у пацієнтів нашої поліклініки свідчать кількість електронних рецептів, що були виписані за період с квітня 2019 року по липень 2020 року за окремими нозологіями. Їх загальна кількість склала  більше 47, 6 тис, у тому числі:

  • серцево-судинні хвороби становлять –82,9% ;
  • цукровий діабет 2-го типу –14,2%;
  • бронхіальна астма –2,9%.
 

Принагідно нагадуємо, що усі питання, пов’язані з випискою електронних рецептів вирішують лікарі-терапевти поліклініки, з якими у пацієнтів укладені декларації на надання первинної медичної допомоги. Тож у разі потреби у лікуванні та призначенні необхідних препаратів слід звернутися на лікарський прийом.

Отримати ліки (безоплатно або з невеликою доплатою) можна у будь-якій аптеці, яка є учасником програми «Доступні ліки» і має відповідний договір з НСЗУ. Пацієнт сам обирає  зручну для нього аптечну установу.

Переконливо просимо пацієнтів після отримання рецептів оперативно відвідувати аптеки та отримувати призначені ліки.  Пам’ятайте, що своєчасне лікування є запорукою збереження вашого здоров’я та покращення якості життя.

Теги: , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222