Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ЙОГА ТА АКВААЕРОБІКА ДЛЯ ВАГІТНИХ – ШЛЯХ ДО ЗДОРОВ’Я МАМИ ТА МАЛЮКА

Здобудьте гармонію з собою та своїм малюком ще до його народження, – закликають фахівці майбутніх мам і пропонують такі перевірені досвідом інструменти, як заняття вагітних жінок йогою та аквааеробікою, що проводяться у  КНП «Міська поліклініка №8» ХМР. Для цього у поліклініці є все необхідне: працюють досвідчені медичні працівники, функціонує сучасний басейн, у якому підтримується температура води 29 градусів та добре облаштований  зал для проведення занять з йоги.

1. Закладіть міцний фундамент фізичного та емоційного здоров’я Вашого малюка ще виношуючи дитину, Ви стаєте провідником станів, емоцій, психічної стійкості для своєї дитини. Заняття йогою під час вагітності зробить малюка більш врівноваженим з більш стійкою психікою. Йога під час вагітності – це не тільки здоров’я мами, але і здоров’я малюка, поліпшення його самопочуття та попередження родових травм. Під час заняття відбувається спілкування з малюком – це час, який належить тільки Вам. Це взаєморозуміння з дитиною, яке Ви встановлюєте з самого початку.

 1. Знайдіть психологічний комфорт. Йога подарує Вам звільнення від емоційної втоми і напруги, депресивних станів – наслідків вагітності. Набуття внутрішньої рівноваги, гармонії зі своїми близькими. Ви зможете повністю психологічно підготуватися до появи і присутності нової людини у Вашому житті.

Йогатерапія для вагітних – це зміцнення м’язового корсету, підвищення еластичності м’язів, розтяжка – менш ніж за 2 місяці регулярних занять. Підготовка до пологів м’язів тазу і промежини, вироблення досвіду тужитися і розслаблятися, керувати своїм тілом під час пологів, попередження розривів.

Дихальні практики йоги максимально відповідають диханню під час пологів. Правильне дихання забезпечує до 30% збільшення постачання киснем матері і дитини. Правильне дихання допоможе також уникнути наявності гіпоксії у дитини. Зміцнення імунітету – у тих, хто займається йогою, ризик простудних захворювань знижується на 75%. Стимулювання роботи внутрішніх систем організму – серцево-судинної, травної, ендокринної, імунної, видільної та ін. – забезпечує сприятливий перебіг вагітності і позбавлення від неприємних наслідків вагітності (болі в спині, набряки, токсикоз, варикозне розширення вен, депресії). Абсолютно безпечна підтримка тіла в тонусі під час вагітності, попередження набору зайвої ваги, швидке відновлення фігури після пологів і повернення до допологової фізичної активності.

Басейн для вагітних – 8 головних плюсів

 • Займатися у воді можна навіть тим, хто не вміє плавати.
 • Басейн благотворно впливає на кровообіг, серцево-судинну і видільну систему. Вода м’яко масажує тіло.
 • Плавання м’яко впливає на організм вагітної: немає сильного навантаження на м’язи і суглоби, немає струсів тіла, знижений ризик травматизму.
 • Під час плавання розробляються всі необхідні для вагітності і пологів групи м’язів. Підготовка до пологів вимагає хорошої фізичної підготовки всього тіла, яку може забезпечити плавання в повному обсязі. Це підвищує витривалість, і допомагає легше перенести майбутні пологи. Це, в свою чергу, знижує ризик ускладнень після пологів.
 • Плавання – в тому числі пасивне – знімає навантаження з хребта і всього опорно-рухового апарату. Це особливо важливо на пізніх термінах вагітності.
 • На заняттях у басейні багато уваги приділяється занурення під воду, що привчає малюка ще в утробі до нестачі кисню, яку дитині доведеться випробувати при пологах. А значить, дитині буде легше перенести цей перший у своєму житті стрес – кисневу недостатність, яку їй доведеться випробувати при народженні.
 • Тренування роботи легенів і затримка дихання при пірнанні допоможе мамі при потугах. Максимальна тривалість схваток – 1-1,5 хвилини.. Прекрасно, якщо ви навчитеся затримувати дихання під водою до 1,5 хвилини.
 • У воді зручно проводити тренування напруги-розслаблення – своєрідну репетицію родових схваток. Якщо ці навички доведені у жінки до автоматизму, і тіло саме знає, що воно повинно робити, то це дуже стане в нагоді, тому що під час пологів думати і згадувати буде ніколи.

Запрошуємо на заняття йогою та аквааеробікою!

Направлення для занять можна отримати у дільничних акушер-гінекологів, терапевтів Центру первинної медичної допомоги, невропатологів.

Катерина Ломтева, інструктор ЛФК оздоровчого центру КНП «Міська поліклініка №8» ХМР, магістрреабілітолог, майстер спорту з акробатики


 • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
  +38 (057) 725-11-41

 • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

 • поліклініка №8 у соцмережах

 • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

 • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222