ЛІКАР БОРИС ЕЧКЕНКО: ЧУЖИХ ПАЦІЄНТІВ НЕ БУВАЄ

Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника – лікар-терапевт Центру первинної медичної допомоги КНП «»Міська поліклініка №8» ХМР Борис Ечкенко нагороджений Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради.

Це відзнака за високий професіоналізм, самовідданість, відвагу, надання медичної допомоги під час воєнного стану в Україні, – значиться у грамоті. За цим лаконічним формулюванням  стоять довгі дні напруженої роботи, яка розпочалася з кінця лютого поточного року і продовжується до тепер.

Лікарські прийоми на двох станціях метро – «Перемога» та «Олексіївська» – проводилися впродовж двох місяців і тривали до останнього пацієнта (а їх щодня набиралося до 20-25 людей).

Увесь цей час поруч з лікарем була його дружина – медпрацівник поліклініки №8 Марія Сергіївна Ечкенко. Вона брала на себе частину роботи з організації прийомів та надання медичної допомоги пацієнтам. «Дуже вдячний дружині за те, що всі ці важкі дні вона розділяла й розділяє мої турботи, залишається надійним помічником у професійних справах», – зазначає Борис Миколайович. – Не раз доводилося йти на роботу під час обстрілів, пожеж, підтримуючи один одного».

Огляд та діагностування хворих, призначення, контроль за їх виконанням – таким був перелік щоденних професійних задач. На станціях метро облаштували імпровізовані робочі місця. Адміністрація поліклініки, волонтерські організації надавали гуманітарну допомогу у вигляді медичних препаратів.

Почасти доводилося стикатися з захворюваннями, які є компетенцією фахівців інших спеціальностей, тож на виручку приходили колеги клініко-діагностичного центру поліклініки. Використовуючи сучасні засоби комунікації, вони консультували пацієнтів, допомагаючи у прийнятті оптимальних лікарських рішень. Дієва взаємодія між структурними підрозділами медзакладу, налагоджена адміністрацією, ефективно спрацьовувала у необхідні моменти. Крім того, на думку Бориса Миколайовича, була корисною теоретична підготовка, отримана завдяки системній роботі по підвищенню кваліфікації, що ґрунтовно налагоджена у поліклініці.

«Чужих пацієнтів не буває, як і чужих дітей», – саме цим підходом керується Борис Ечкенко у роботі, безвідмовно надаючи медичну допомогу усім, хто до нього звертається, і у першу чергу в мікрорайоні свого проживання поблизу поліклініки. Увесь час він проводить дистанційні прийоми пацієнтів, з якими має укладені декларації на надання первинної медичної допомоги. З травня місяця разом зі своїми колегами веде прийоми у поліклініці.

На фото: Б.М. Ечкенко, М.С. Ечкенко  

EPSON MFP image

 

Теги: , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222