пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ПРИ ВАГІТНОСТІ

Фізична культура є важливою для зміцнення здоров’я, профілактики і лікування захворювань. Засоби фізичної культури використовують  під час вагітності, у пологах та післяпологовому періоді, при опущенні внутрішніх статевих органів, функціональному нетриманні сечі, у післяопераційному періоді тощо, – роз’яснює лікар-гінеколог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Любов Бойко, яка присвячує  цю публікацію сайту питанням лікувальної фізкультури при вагітності.

Вагітність – це фізіологічний стан, але вона є причиною подвійного навантаження на організм майбутньої матері. У зв’язку з розвитком плода та плаценти в організмі жінки відбувається складна перебудова, яка стосується серцево-судинної, нервової, ендокринної систем, органів дихання, опорно-рухового апарату, обміну речовин, емоційного стану та ін.

Обміннi процеси посилюються, i відбуваються зміни, в основі яких лежить киснева недостатність, яку компенсаторні механізми не завжди здатні подолати – і це негативно позначається на розвитку плода. Киснева недостатність в організмі вагітної жінки може стати причиною розвитку таких негативних явищ, як недоношеність, асфіксія і вади плода.

Під час вагітності зростає навантаження на черевний прес, стопи, хребет і довгі м’язи спини. Також можуть розвиватися діастази-розходження прямих м’язів живота (що має суттєве значення у виникненні патологічних положень плода), виникати болі в поперековій ділянці та нижніх кінцівках.

При малорухомому способі життя вагітної виникають такі ускладнення, як схильність до артеріальної гіпотензії, первинна і вторинна слабкість родової діяльності, внутрішньоутробна асфіксія плода та ін.

Все це підтверджує необхідність занять ЛФК, бо фізичні вправи, які сприятливо впливають на організм, збільшуючи його фізіологічні резерви, зменшуючи кисневу недостатність в  організмі вагітної жінки, удосконалюють діяльність систем та органів, і нормалізують перебіг вагітності. Позитивно впливаючи на функціональний стан організму, фізичні вправи створюють сприятливий емоційний фон, забезпечують нормальну реакцію нервової системи на спричинену вагітністю функціональну перебудову організму.

Під час занять ЛФК у жiночiй консультацii вагітні можуть навчитися глибокому диханню, вмінню розслаблювати окремі м’язові групи і досягати цілковитого розслаблення.

Заняття у жіночій консультації відбуваються з елементами ігор і вправи проводятся  під музику.  Після фізичних вправ рекомендуються душ або обтирання.

На заняттях ЛФК вагітні вчаться правильно тужитися, і ці навички полегшать пологову діяльність.

Cпеціальні фізичні вправи сприяють:

 • укріпленню м’язів, якi беруть участь у пологовій діяльності, покращують їх еластичні властивості (м’язи промежини, тазового дна, черевного преса);
 • більшій рухливості поперекової частини хребта;
 • допомагають скоротити час в пологах, знизити травматизм, – під час передпологової підготовки виникає менше ускладнень при пологах та у післяпологовому періоді.
 • активізують плацентарний кровообіг, збільшують насичення крові киснем, поліпшують обмінні процеси, нормалізують тонус і рухову активність плода, у деякій мірі запобігаючи неправильному положенню і тазовому передлежанню.
 • сприяють нормалізації вагітності, росту і розвитку плода, полегшенню, прискоренню і знеболюванню пологів.

Існує певний перелік протипоказань до застосування фізичних вправ при вагітності, які обов’язково враховуються спеціалістами при їх індивідуальному призначенні пацієнткам.

При цьому не є протипоказаннями перенесені в минулому порожнинні операції (кесарів розтин, видалення фіброматозних вузлів, видалення пухлин придатків матки), переношена вагітність, еклампсія під час попередньої вагітності, неврози, невралгії, компенсовані пороки серця, напади бронхіальної астми, початкові стадії гіпертонії та компенсовані форми туберкульозу легень, ожиріння, розширення вен нижніх кінцівок.

 ДО ПОСЛУГ ПАЦІЄНТОК ЖІНОЧОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПОЛІКЛІНІКИ №8

У жіночій консультації КНП «Міська поліклініка №8» ХМР вагітні жінки отримують комплексне медичне обслуговування і супроводження вагітності спеціалістами та додаткові заходи для забезпечення найкращого перебігу вагітності.

Протягом  вагiтностi рекомендується вiдвiдування басейну i заняття фiзичними вправами у водi, що значно покращує i фiзичний i емоційний стан вагітної. Заняття проводить досвідчений лікар акушер-гінеколог Гудкова Віра Аркадіївна. Розклад занять: понеділок, середа, п`ятниця з 11.00 до 12.00. Басейн поліклініки обладнаний сучасним імпортним обладнанням, укомплектований системою контролю, що забезпечує очищення води та підтримку нормального уровня PH. Температура води становить 29 градусів.

У поліклініці проводятся заняття ЛФК та йога для вагітних.  Працює кваліфікований інструктор Катерина Ломтєва, майстер спорту по акробатиці, має вищу освіту (спеціальність — магістр-реабілітолог) та великий стаж практичної роботи.  Місце проведення – спеціально обладнане просторе добре провітрюване приміщення  оздоровчого центру поліклініки (2-й поверх). Розклад занять: понеділок, середа, п`ятниця з 10.00 до 11.00.

Направлення для занять ЛФК та занять у басейні видають дільничні акушер-гінекологи, терапевти Центру первинної медичної допомоги, невропатологи.

Запрошуємо на заняття, бажаємо здоров’я!

На знімках: басейн та зал для занять ЛФК поліклініки №8

 

 


 • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
  +38 (057) 725-11-41

 • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

 • поліклініка №8 у соцмережах

 • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»

 • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222