НЕФАРМАКОЛОГІЧНА ТЕРАПІЯ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ

Близько третини дорослих людей, які складають населення більшості країн, мають високий рівень артеріального тиску – артеріальну гіпертензію. Про те, яке значення має фактор зміни пацієнтом способу життя з метою протистояння цьому захворюванню, розповідає лікар-кардіолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Ольга Дегтярьова.

Є переконливі докази на користь цілого ряду заходів щодо зміни способу життя пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Основні заходи цієї групи включають:

  • зниження маси тіла при наявності її надлишку або ожиріння;
  • відмова від надмірного споживання кухонної солі (з урахуванням одночасного зниження споживання калію і відшкодуванням його нестачі);
  • регулярні фізичні навантаження (аеробіка, велоспорт і т.д.);
  • органічні споживання алкоголю (до двох доз у чоловіків і до однієї дози у жінок);
  • відмова від куріння.

Крім підвищення ефективності лікування артеріальної гіпертензії ці стратегії корисні і з точки зору впливу на більшість інших факторів серцево-судинного ризику. При АГ 1-го ступеня у пацієнтів без інших патологічних змін з боку серцево-судинної системи (за результатами обстеження) та інших серцево-судинних факторів ризику модифікація способу життя протягом 6-12 місяців може бути єдиним методом лікування, оскільки часто ці заходи досить ефективні і усувають необхідність у використанні лікарських засобів.

Однак при відсутності відповіді з боку артеріального тиску або поява інших факторів ризику слід розглянути можливість раннього призначення антигіпертензивних препаратів. Також не слід покладатися тільки на заходи по модифікації способу життя у пацієнтів, які не мають можливості регулярно відвідувати лікаря, – у них ранній початок лікарської терапії артеріальної гіпертензії може бути більш доцільним.

У цілому прагнення до здорового способу життя слід розглядати як доповнення до лікарської терапії артеріальної гіпертензії, а не як її альтернативу.

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222