ПАТОЛОГІЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ – НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНА ПРИЧИНА ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ-ЕНДОКРИНОЛОГА

«Дані медичної статистики свідчать про значне поширення патологій щитовидної залози в Україні. На жаль, не є винятком і пацієнти району обслуговування нашої поліклініки, яка є однією з найбільших в Харкові», – інформує лікар-ендокринолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Олена Христенко і звертає увагу на важливість збереження здоров’я щитовидної залози.

У практиці лікарської діяльності лікаря-ендокринолога нерідкі випадки, коли пацієнти звертаються до нього, попередньо побувавши у цілого ряду лікарів інших спеціальностей. І цьому є пояснення. Справа у тому, що в клінічних проявах щитовидна залоза «маскується» під інші захворювання.

Недолік тиреоїдних гормонів (гіпотиреоз) призводить до ряду симптомів, які плутають з іншими захворюваннями, а саме: • слабкість; • набір ваги або проблеми зі схудненням; • сухе жорстке волосся або втрата волосся; • непереносимість холоду; • біль у м’язах.

Як показує практика, пацієнти далеко не завжди обізнані про профілактичні заходи щодо попередження патології щитовидної залози. Ця публікація повинна заповнити цю прогалину.

Слід врахувати, що гормони щитовидної залози діють на всі клітини тіла і впливають на такі процеси як робота серця, інтенсивність обміну речовин, ріст та інтелектуальний розвиток дітей.

Що робити, щоб уникнути захворювань щитовидної залози?
  • Замініть звичайну сіль на йодовану і додавайте її в уже приготовлені страви, щоб йод не випаровувався через нагрівання. Адже практично щодня контролювати споживання денної норми йоду складно. Україна є однією з небагатьох країн, які не мають закону про обов’язкове йодування солі. У більш ніж 140 країнах світу це дієвий метод боротьби з йододефіцитом.
  • Природні джерела йоду – морепродукти, особливо морська капуста. Жоден інший продукт не містить стільки йоду. Біла риба, овочі (картопля, редиска, часник, буряк, томати, спаржа, зелена цибуля, щавель і шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, ананаси та хурма), яйця, яловичина і волоські горіхи також знадобляться в боротьбі з йододефіцитом.
  • Вагітним жінкам і молодим матерям слід приймати добавки йоду. Добову норму йоду повинен визначити лікар. Дітей від одного року або тих, хто вже на прикормі, слід годувати їжею, приготованою з використанням йодованої солі.
  • Перевіряйте рівень тиреотропного гормону і відвідуйте ендокринолога. Це допоможе своєчасно виявити недолік гормонів і при необхідності скоригувати раціон.

«З огляду на, що захворювання ендокринної системи в своїх проявах часто йдуть паралельними кроками, то не менш актуальною проблемою є проблема порушення вуглеводного обміну, зокрема цукровий діабет, – наголошує Олена Христенко. – Тому як лікар-ендокринолог рекомендую пацієнтам регулярно проходити такі скринінгові обстеження, як перевірка глюкози крові, а також проходити ультразвукову діагностику щитовидної залози. Це дозволить якомога раніше виявити захворювання або запобігти їм».

Теги: , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222