ПЕРЕХІД НА ЛІТНІЙ ЧАС. ЯК МІНІМІЗУВАТИ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ

Як відомо, переведення годинників на літній і зимовий час не може не вплинути на здоров’я. Про те, з якими проявами можна зіткнутися, а також як мінімізувати негативний вплив переведення часу, читайте в цій публікації.

Сонливість

Недолік сонячного світла пригнічує вироблення двох важливих гормонів: мелатоніну, що викликає сон, і «хімічної речовини щастя» серотоніну, яка відіграє ключову роль у балансі настрою. Іншими словами, ви з більшою ймовірністю будете пригніченими і відчуєте проблеми зі сном у перші дні після переходу на літній час.

Апетит

Ваше тіло отримує сигнали від гормонів, таких як грелін, який збільшує нашу тягу до їжі, і лептин, який впливає на відчуття ситості. Ці два гормони тісно пов’язані зі сном.

Тому, коли ми погано спимо, ми схильні переїдати. Це жорсткий гормональний баланс, і перехід на літній час може повністю його порушити.

Нещасні випадки

Ви можете виявити, що перехід на літній час зробив з вас більш повільну людину з неясною головою. Ще в 1999 році дослідники виявили невелике, але помітне збільшення кількості смертей в автокатастрофах після переходу на літній час.

Настрій

Порушення нормального режиму сну може порушити гормональний баланс. Нестача сну може погіршити депресивні почуття, неспокій, дратівливість і психічне виснаження.

Поради: що можна і чого не можна

Намагайтесь, щоб все у вашому способі життя було якомога більш звично. Вставайте і лягайте спати в один і той же час кожного дня.

Здоровий розпорядок дня перед сном може творити чудеса з вашим сном. Кілька хороших звичок: не дивитися телевізор і не користуватися соціальними мережами; відмовитися від кофеїну та алкоголю ввечері; і не займатися спортом перед сном.

Зранку з’їжте здоровий сніданок. Їжа говорить вашому тілу, що це початок дня.

Прогуляйтеся на сонці. Сонячне світло і вправи регулюють біологічний годинник.

Намагайтеся не переборщити з кавою, якщо у вас денний спад. І безумовно тримайтеся подалі від напоїв з кофеїном ввечері.

За матеріалами WomanEL

Теги: ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222