• Головна
  • Оголошення
  • ПЕРШІ ПІДСУМКИ РОБОТИ ВІДДІЛЕННЯ МОБІЛЬНОЇ ПАЛІАТИВНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОЛІКЛІНІКИ №8

ПЕРШІ ПІДСУМКИ РОБОТИ ВІДДІЛЕННЯ МОБІЛЬНОЇ ПАЛІАТИВНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОЛІКЛІНІКИ №8

Робота  відділення мобільної паліативної медичної допомоги стала предметом розгляду медичної ради КНП «Міська поліклініка №8» ХМР.  Минуло два місяці з початку роботи цього нового структурного підрозділу. Він був  законтрактований Національною службою здоров’я України і успішно виконує своє основне призначення, надаючи мобільну паліативну допомогу невиліковним пацієнтам, які знаходяться вдома.

За вказаний період медична допомога була надана 53 пацієнтам з серцево-судинними, неврологічними, хірургічними та онкологічними захворюваннями.  Усі вони перебували під наглядом та патронажем лікарів різних спеціальностей і в першу чергу лікаря-терапевта, яким проведено 38  первинних та 43 повторних оглядів . До надання паліативної медичної допомоги були залучені фахівці різних медичних спеціальностей:  хірург, невролог, онколог, уролог, гінеколог, психолог. Загалом  вони провели 90 первинних та більше 150 повторних оглядів.

Крім того,  за потреби проводились  лабораторні аналізи та знімалась електрокардіограма, виконувалась процедура катетеризації сечового міхура.

Зроблені лікарями призначення виконували медичні сестри поліклініки, які також відвідували пацієнтів на дому.  У арсеналі сестринської меддопомоги –  проведення внутрішньо м’язових та внутрішньовенних ін’єкцій, обробка хронічних виразок тощо.

Важливою складовою роботи медичних працівників зі складу відділення мобільної паліативної допомоги  залишається навчання родичів пацієнтів правилам та прийомам  догляду за хворими.

Звіт завідувача відділенням Олени Шмагайло про проведену роботу за підсумками двомісячного терміну було прийнято до уваги. Члени медичної ради поліклініки проаналізували зроблене та  надали рекомендації щодо подальшого розвитку цього необхідного напрямку  діяльності  поліклініки.

Головний лікар медустанови Олена Чумаченко проінформувала присутніх про офіційну позицію НСЗУ щодо моделі паліативної медичної допомоги, яка передбачає ефективну роботу на рівні трьох ланок, а саме:  сімейний лікар — мобільна служба — стаціонарна допомога (хоспіс), що діють у рамках Програми медичних гарантій.

Нагадаємо, що паліативна медична допомога надається пацієнтам поліклініки №8 за наявності у них захворювань, що не піддаються лікуванню, супроводжуються хронічним больовим синдромом та суттєвими обмеженнями життєдіяльності.  Підставою слугує направлення лікаря-терапевта Центру первинної медико-санітарної допомоги поліклініки, з яким підписано декларацію. До поліклініки має бути надана відповідна заява пацієнта або опікуна (людини, що забезпечує догляд за ним).

Детальніше про відділення паліативної допомоги

Теги: , , , , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222