ПРОВОДИТЬСЯ ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ДИФТЕРІЇ ТА ПРАВЦЯ.  ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ ВІД НЕБЕЗПЕЧНИХ ХВОРОБ

“Вакциновані – значить захищені”- Міністерством охорони здоров’я України розпочато кампанію з вакцинації проти дифтерії та правця. Ці захворювання характеризуються небезпечними ускладненнями і високою смертністю. При цьому вони відносяться до вакцинокерованих інфекцій. Їх поширення безпосередньо залежить від так званого колективного імунітету. А це означає, що тільки повсюдна вакцинація дозволяє зберегти здоров’я і життя наших співгромадян і сприяє сприятливої ​​епідситуації, – роз’яснюють заступник головного лікаря по роботі Центру ПМСД КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Наталія Танько та лікар-інфекціоніст Галина Делегойдіна, а також закликають пацієнтів своєчасно зробити вакцинацію, яка проводиться в поліклініці безкоштовно.

За даними МОЗ України востаннє епідемія дифтерії в Україні мала місце в 90-х роках минулого століття. Тоді було зафіксовано 20 тисяч хворих, а близько 700 людей померли від цієї недуги. За оцінками фахівців у даний час відсоток охоплення щепленням у нашій країні вкрай низький: серед дітей – 70%, серед дорослих – істотно менше. Таким чином, прогноз експертів про можливий спалах дифтерії досить реалістичний. Тривожним «дзвіночком» служить статистика минулого року, коли медики зафіксували десять випадків захворювань на дифтерію, тоді як в попередні роки їх кількість становила від 0 до 4-х.

Дифтерія і правець – небезпечні інфекції, які загрожують смертельними наслідками

Коротко характеризуючи ці захворювання, лікар-інфекціоніст Галина Делегойдіна підкреслює наступне. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту і навіть грошові купюри. Коли дифтерійна бактерія з повітря потрапляє до дихальної системи людини, вона виробляє токсин, що блокує синтез білка в клітинах, у результаті чого виникають важкі функціональні і структурні зміни, іноді несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, які можуть ускладнювати дихання і ковтання.

Правець також відноситься до розряду небезпечних інфекційних захворювань, серйозно вражаючих нервову систему людини. Ризик інфікування дуже великий, тому що пов’язаний з отриманням травм, ран, укусом тварин тощо.

До переліку ускладнень, які є наслідком цих захворювань, відносяться: сепсис, абсцес, дифтерійний гепатит, поліорганна недостатність, набряк головного мозку, деформації хребта, розриви м’язів і сухожиль, порушення згортання крові, порушення мозкового кровообігу, ураження кардіосистеми (міокардити, інфаркт міокарда, тромбоемболія та ін.); бронхіт, пневмонія, набряк легенів, асфіксія, патології нервової системи (параліч черепно-мозкових нервів, паралічі і парези кінцівок і ін.).

За статистикою з тисячі хворих помирає від 50 до 100 чоловік.

Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення

На цьому наполягають фахівці, наголошуючи, що захищеними від дифтерії і правця можуть бути тільки ті, хто своєчасно вакцинується.

Календар щеплень передбачає, що діти, починаючи з двох місяців життя до 16 років повинні отримати 6 доз вакцини. Після 16-ти всі дорослі мають проводити ревакцинацію кожні 10 років протягом життя. Якщо мають місце порушення календаря щеплень, то для вироблення імунітету дорослій людині слід ввести три дози вакцини протягом півроку.

Вакцинація починається з прийому лікаря-терапевта

Щоб зробити щеплення, досить звернутися до свого терапевта, – роз’яснює заступник головного лікаря по роботі Центру ПМСД поліклініки №8 Наталія Танько. – Після проведення огляду та з’ясування термінів попередньої вакцинації, а також виключення протипоказань лікар-терапевт, з яким у пацієнта укладена декларація, дасть необхідний допуск до кабінету щеплення.

У даний час поліклініка забезпечена АДС-вакциною (анатоксин дифтерійно-правцевий). Вакцина сертифікована, зберігається у належних умовах зберігання. Вакцинацію БЕЗКОШТОВНО проводять спеціально навчені кваліфіковані медичні працівники.

Побічні ефекти щеплення від дифтерії і правця мінімальні, оскільки анатоксин дифтерійно-правцевий – один з найбільш слабореактогенних препаратів. Однак у людей з підвищеною чутливістю можуть спостерігатися незначні реакції на його введення.

Відносними протипоказаннями до вакцинації є: наявність гострого захворювання, в тому числі алергія в стадії загострення (ця обставина відсуває проведення вакцинації до одного місяця після повного одужання); при хронічних патологіях щепитися рекомендується тільки після настання ремісії.

Захистити себе і своїх рідних від розвитку небезпечних захворювань – дифтерії і правця – повинен кожен. Лікування цих захворювань навіть на початковому етапі – малоефективно і може бути фатальним. Єдиною надійною протидією є вакцинація і своєчасна ревакцинація.

 

Запрошуємо переглянути відеосюжет UA: Харків, який знімався у КНП “Міська поліклініка №8” ХМР

     

Теги: , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222