ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РІСТ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА КІР. СВОЄЧАСНА ВАКЦИНАЦІЯ – ЗАПОРУКА СТАБІЛІЗАЦІЇ НЕСПРИЯТЛИВОЇ ЕПІДСИТУАЦІЇ. ПРОВОДИТЬСЯ БЕЗОПЛАТНО ЯКІСНИМИ ВАКЦИНАМИ

Епідемічна ситуація в Харкові, пов’язана з поширеністю захворюваності на кір, характеризується фахівцями як несприятлива. Ефективно протистояти їй можна тільки за допомогою вакцинації, що є запорукою зниження рівня захворюваності та збереження здоров’я і життя харків’ян.

За повідомленням заступника головного лікаря по роботі Центру ПМСД КНП «МП №8» ХМР Наталії Танько в районі облуговування поліклініки виявлено понад 70 вогнищ кору, а кількість контактних осіб склала більше 6 тисяч людей. Серед захворілих 25% становлять люди у віці 18- 30 років, 75% – старші 30. В цілому у місті Харкові наразі виявлено понад 1 тисячі хворих, більше чверті з яких є діти.

Медичними працівниками поліклініки вживаються заходи по проведенню комплексних протиепідемічних заходів. У ряді колективів підприємств і установ, включаючи дитячі дошкільні установи, навчальні заклади культури, було проведено забір крові співробітників для проведення аналізів на напруженість імунітету до кору. У поліклініці проводиться вакцинація всіх пацієнтів, які звертаються і мають підстави для вакцинації. З лютого поточного року зроблено щеплення майже 250 людям, частина з яких – медпрацівники. Лікарями і медичними сестрами ведеться широка роз’яснювальна робота серед пацієнтів.

Звертаємо увагу всіх на необхідність вакцинації від кору – захворювання, яке призводить до серйозних ускладнень, що загрожує інвалідністю і навіть смертю.

Вакцинація проводиться безоплатно. Застосовується комбінована трикомпонентна вакцина КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи) виробників Бельгії та США. Вакцини безпечні, ефективні та якісні.

Порядок проведення вакцинації в поліклініці №8

  1. Пацієнти звертаються до лікаря-терапевта, з яким укладена декларація (в разі її відсутності – до чергового лікаря-терапевта) для огляду і отримання допуску до вакцинації з урахуванням стану здоров’я.
  2. Вакцинація проводиться з 8.00 до 12.00 (кабінет №208, 2-й поверх) та з 14.00 до 16.00 (кабінет №211, 2-й поверх).

За рекомендаціями лікарів-інфекціоністів пацієнтам варто перевіряти показники напруженості імунітету до кору. З цією метою проводиться лабораторне дослідження: імуноферментний аналіз крові (ІФА), який відображає наявність або відсутність антитіл до вірусу кору. Результати дослідження є підставою для визначення лікарем тактики проведення профілактичних заходів.

Даний вид досліджень проводиться у будь-якій комерційній лабораторії міста, в кабінеті по забору матеріалу для комерційних лабораторій, який знаходиться в кабінеті № 416 поліклініки №8, в вірусологічної лабораторії Держпідприємства «Харківський обласний лабораторний центр» МОЗ України.

Пам’ятайте, що захворювання на кір можна попередити. Єдиний надійний захист від кору – вакцинація.

Теги: , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222