РОЗПОЧАТО ОФОРМЛЕННЯ Е-ЛІКАРНЯНИХ БЕЗ ВІЗИТУ ДО ЛІКАРЯ. КОМУ ТА ЗА ЯКОЇ УМОВИ?

Про новацію, запроваджену Міністерством охорони здоров’я, інформує заступник медичного директора з експертизи тимчасової непрацездатності КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Анжела МОКАН.

Як уже повідомлялось, з 1 вересня 2021 року в Україні видаються електронні лікарняні листи. Умовою їх відкриття є відвідання пацієнтом лікарського прийому.

Відтепер з’являється можливість відкрити Е-лікарняний дистанційно. Це пов’язано зі значним погіршенням епідситуації, спричиненої зростанням захворювань на коронавірус.

Стосується новація тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, грипу або застуди.

Алгоритм відкриття Е-лікарняних без особистого візиту до лікаря наступний:

1. При наявності клінічних ознак названих захворювань пацієнт звертається до лікаря, з яким укладена декларація на надання первинної медичної допомоги, телефоном та отримує консультацію.

  1. За результатами звернення та наявності підстав лікар може створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів.3. Через 5 днів е-лікарняний автоматично закривається. Тож, коли хвороба триватиме довше, на 6-ий день пацієнт має прийти на особистий огляд для подовження строку своєї непрацездатності.

Такий підхід створює більш комфортні умови для пацієнтів, надаючи їм можливість, лікуючись амбулаторно, залишатися вдома на початковій фазі хвороби та дистанційно отримувати консультації лікаря.

Загрозливе поширення штаму коронавірусу Омікрон призводить до суттєвого збільшення навантаження на медичну систему. Так, за січень 2022 року у ковідному кабінеті нашої поліклініки зроблено 2230 ПЛР-тестів (у січня 2021 цей показник складав 743 тести).

Звертаємось до пацієнтів, які захворіли, з проханням відповідально ставитися до виконання призначень лікарів та неухильно дотримуватися наданих рекомендацій.

Нагадуємо, що для уникнення інфікування коронавірусною інфекцією необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, користуватися антисептиками, уникати місць скупчень людей та дотримуватися дистанції.

Теги: , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222