СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «Е-МАЛЯТКО» – 10 ПОСЛУГ ДЕРЖАВИ ЗА ОДНІЄЮ ЕЛЕКТРОННОЮ ЗАЯВОЮ БАТЬКІВ

З 01.01.2020 стартує експериментальний проект, спрямований на здійснення комплексного підходу державних органів до надання пакету послуг, пов’язаних з народженням дитини. Новації вводяться у відповідності до Указу Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» та Постанови КМУ від 10 липня 2019 року №691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини».

Запропонований механізм надання таких послуг, дозволить мінімізувати кількість документів та процедурних дій, що вимагаються для їх отримання, тим сами суттєво зменшуючи адміністративне навантаження на батьків. Нагадаємо, що дотепер їм доводилось відвідувати близько 11 установ та надати 37 документів, щоб отримати необхідні послуги при народженні дитини.

Постановою передбачено забезпечити можливість батькам новонародженої дитини під час державної реєстрації її народження отримати комплексну послугу «е-малятко» за однією електронною заявою онлайн або одразу в пологовому будинку.

Комплексна послуга складатиметься з наступним складових:

  • державної реєстрації народження дитини та визначення її походження;
  • реєстрації місця проживання новонародженої дитини;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
  • реєстрації її у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номеру запису в ньому.

Крім того, пропонується забезпечити можливість батькам дитини віком до 14 років зареєструвати її місце проживання шляхом подання документів в електронній формі за умови, що така реєстрація здійснюється за наявним у реєстрі територіальної громади зареєстрованим місцем проживання батьків чи одного з них.

Водночас забезпечується можливість фізичним особам віком від 14 до 18 років під час оформлення паспорта громадянина України вперше зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків платником податку у порядку, визначеному Державною міграційною службою та Державною податковою службою.

Інформування заявника про результати надання послуг під час надання комплексної послуги «е-малятко» здійснюється відповідним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, який надавав таку послугу, в день її надання за допомогою електронних засобів комунікації (смс-повідомлення, електронна пошта, інші засоби зв’язку).

Таким чином, проект е-малятко – це можливість отримати онлайн, у пологовому будинку, ЦНАПі чи органі ДРАЦС (державної реєстрації актів цивільного стану) 10 послуг за однією заявою. Проект реалізовуватиметься протягом 2020-2022 років.   

Переглягути матеріали презентації проекту е-малятко

Теги:

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222