ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД)

Центр первинної медико-санітарної допомоги поліклініки №8 створений у 2018 році на виконання рішення Харківської міської ради у відповідності до наказу МОЗ України від 29.07.2016 року №801  «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи» з метою забезпечення потреб мешканців Олексіївського жилмасиву м. Харкова у первинній медичній допомозі.

Очолює Центр заступник головного лікаря з роботи ЦПМСД Танько Наталія Юріївна, лікар-терапевт з 26-річним лікарським стажем, яка має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «терапія».

До структури Центру входить дві амбулаторії, які об’єднують більше 30-ти лікарів-терапевтів. Завідувач амбулаторії №1 – Струков Дмитро Вадимович, лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії, має лікарський стаж 12 років, завідувач амбулаторії №2 – Струкова Ніна Миколаївна, лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії, лікарський стаж  41 рік.

    

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО ЛІКАРІВ ЦЕНТРУ ПСМД

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО ЛІКАРІВ-ТЕРАПЕВТІВ

Центру ПМСД підпорядковані кабінет долікарняного прийому та кабінет щеплень, фахівці яких виконують важливі функції у комплексній діяльності по наданню первинної медичної допомоги.

У числі основних завдань ЦПМСД – організація надання прикріпленому населенню первинної медичної допомоги, забезпечення її доступності та належної якості.

Фахівці Центру ПМСД забезпечують:

  • проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань;
  • раннє виявлення та профілактику неінфекційних захворювань, визначення груп підвищеного ризику;
  • проведення санітарно-просвітницької роботи, навчання населення здоровому способу життя, основам надання самодопомоги та взаємодопомоги;
  • проведення скринінгу захворювань, раннє виявлення яких веде до зменшення інвалідизації та смертності населення;
  • здійснення відбору хворих для отримання санаторно-курортного лікування відповідно до показань;
  • проведення експертизи тимчасової втрати працездатності;
  • виписку рецептів для пільгового забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань відповідно до чинного законодавства, зокрема, за урядовою програмою «Доступні ліки»;
  • наступність та послідовність медичного обстеження, лікування та реабілітації пацієнтів у взаємодії з іншими ЗОЗ відповідно до медичного маршруту пацієнта, направлення пацієнтів для отримання інших видів медичної допомоги;
  • реалізацію права громадян вільно вибирати лікаря, який надає первинну медичну допомогу;
  • організаційно-методичну роботу з надання ПМД у своїх підрозділах, що включає збір, узагальнення та контроль достовірності статистичної інформації, аналіз стану здоров’я населення, планування лікувально-профілактичних заходів відповідно до потреб населення, організацію підвищення професійної кваліфікації кадрів, впровадження сучасних методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації хворих, сучасних інформаційних технологій тощо.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ЛІКАРІВ -ТЕРАПЕВТІВ ЦЕНТРУ ПМСД

ПЕРЕЛІК ОБОВ’ЯЗКІВ ЛІКАРЯ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ

ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ОБСЯГ АНАЛІЗІВ ТА ДОСЛІДЖЕНЬ

ОБОВ’ЯЗКОВІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ОГЛЯДИ

З квітня 2018 року фахівці Центру ПМСД, керуючись алгоритмом дій, прописаних наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу”,  активно включились до проведення національної кампанії з вибору лікаря ПМД «Лікар для кожної сім’ї», що передбачає підписання декларацій з пацієнтами.

Станом на 1 січня 2019 року понад 51,2 тис. пацієнтів (62,1 відсотка жителів території обслуговування) визначилися з вибором лікаря і підписали декларації на надання первинної медичної допомоги. Лікарі-терапевти Руднєва С.В, Зайцев А.М., Ушакова М.В., Гордієнко Г.І.,Терновська О.Ю. підписали рекомендовану кількість декларацій з пацієнтами, що складає 2 тис. осіб на одного лікаря-терапевта.

З 1 липня лікарі Центру ПМСД продовжать приймати усіх пацієнтів, незважаючи на наявність або відсутність підписаної декларації (це вимога МОЗ України, якої мають дотримуватися усі медичні заклади).

Держава гарантує надання бюджетного фінансування, оплачуючи медичне обслуговування КОЖНОГО українцяПри цьому до кінця 2018 року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримували кошти за двома механізмами, – повідомляє МОЗ України. – За базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів — за пацієнтів, які підписали декларації. Додатково –  по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

Адміністрація поліклініки №8, керівництво Центру ПМСД звертається до пацієнтів з проханням не зволікати з вибором лікаря-терапевта. Чим раніше буде підписана декларація на обслуговування, тим швидше медзаклад отримає фінансування, а відтак зможе повною мірою забезпечити діяльність лікаря з  надання первинної медичної допомоги та якість надання медичних послуг. Нагадуємо, що термін чергового вікна можливостей спливає 31 червня 2019 року. Встигніть внести свій внесок у реформування медичної галузі – зробіть вибір лікаря, якому Ви довірите опікуватися Вашим здоров’ям!

Детальніше про медичну реформу у рубриці поліклінічного сайту «МЕДРЕФОРМА»
Галерея – ЛІКАРІ ЦЕНТРУ ПМСД
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222