ТРОПОНІНОВИЙ ТЕСТ – СПЕЦИФІЧНИЙ МАРКЕР УШКОДЖЕНЬ МІОКАРДУ

Про біохімічний аналіз складу крові – тропоніновий тест, який виконується спеціалістами клініко-діагностичної лабораторії КНП «Міська поліклініка №8» ХМР, – розповідає завідувач КДЛ Тетяна Ішуткіна.

Серцево-судинні захворювання (гострий міокард та гострий коронарний синдром) є найбільш поширеними причинами смертності. При скаргах пацієнта на біль у грудній клітині, коли відсутні суттєві зміни на електрокардіограмі, лікарі зазвичай призначають серію тестів на тропоніни. Це необхідно для того, аби в максимально короткі терміни розпочати проведення необхідних своєчасний діагностичних та лікувальних заходів.

Аналіз крові на вміст кардіоспецифічних тропонінів використовується як специфічний маркер при ушкодженні міокарду, особливо при гострому коронарному синдромі, та у разі відсутності специфічних змін на ЕКГ.

Тропоніновий тест – це біохімічний аналіз складу крові, який дає можливість виявити присутність у ньому білка пропонина (Тн). Цей білок просочується у систему кровоточу із загиблих кардіоміоцинтів при інфаркті (клітин м’яза серця).

Тропоніновий тест при серцевому нападі інфаркту застосовують уже десять років. Сприйнятливість біохімічного аналізу на білок тропонін близько 100,0%.

При інфаркті головне не втрачати час для екстреної терапії, тому ідеальним рішенням є застосування експрес-методу тропонінового тесту. Експрес  тропоніновий тест відноситься до якісного методу діагностування тропоніна.

Тропоніновий тест проводиться у наступних випадках:

  • Гострий напад інфаркту міокарда, при специфічному піднятті показників маркерів.
  • Підгостра форма інфаркту, в якості пізнього маркеру тропонінів це тестування підходить ідеально.
  • При тромболізісі і для оцінювання його результатів.
  • Для визначення масштабу ішемічного ураження серцевого м’яза.
  • Для визначення безсимптомного нападу інфаркту перед оперативним втручанням у серцевий м’яз.
  • При гострому коронарному синдромі, який може бути викликаний інфарктом.
  • Для контролю лікування препаратами групи гепаринів.
  • Гострий коронарний синдром.

Тропоніновий тест добре допомагає при застарілих мікроінфарктах, коли інші маркери дають псевдо позитивну інформацію.

Тропоніновий тест дозволяє провести аналіз тим пацієнтам, які перенесли безсимптомний мікроінфаркт на ногах або напад був без яскраво вираженої симптоматики.

Такий напад приймається за напад стенокардії і купірується нітрогліцерином. Показник присутності в плазмі тропонінів дозволяє провести медикаментозне лікування та не допустити ускладненої форми мікроінфаркту.

До широкого спектру аналізів, що виконуються у клініко-діагностичній лабораторії КНП «Міська поліклініка №8» ХМР, входить і проведення тесту на тропоніни. У разі потреби за призначенням лікаря фахівці КДЛ швидко та якісно проводять це дослідження.

Теги: , , , , ,

Роздрукувати Роздрукувати
Запись на прием
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
http://8pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
222